*20η αγωνιστική

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: H Tζίλιγχαμ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Τρανμίρ, σε έναν αγώνα που απλά μείωσε με τον Μαχόνεϊ στις καθυστερήσεις. Νωρίτερα είχε δεχθεί τρία γκολ από τους Άπτερ (43’, 60’), Τζένκινς (53’).

Έχασε ξανά η Τζίλιγχαμ, αυτή τη φορά με 3-1 εκτός έδρας από την Τρανμίρ, έπειτα από την προηγούμενη νίκη της, η οποία είναι και η μοναδική στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, με τρεις ήττες στο ίδιο διάστημα.

Τουλάχιστον επιστρέφει στην έδρα της, εκεί που κέρδισε τον τελευταίο της αγώνα, αν και αυτή η νίκη ήταν η πρώτη μετά από τρεις σερί ήττες εκεί!

Συνεχώς χάνει θέσεις στο βαθμολογικό πίνακα, αν και παραμένει σε απόσταση βολής, στο -1 για την ακρίβεια, από την πρώτη επτάδα που οδηγεί στα play off.

Δείχνει να είναι η ομάδα που “μισεί” περισσότερο απ’ όλες τις άλλες τις ισοπαλίες, έχοντας μόνο μία στο πρωτάθλημα.

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*7/12 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 6/9 στο πρωτάθλημα.

*7/12 over 2,5 εντός έδρας, 5/9 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον κέρδισε 4-2 εντός έδρας την Νοτς Κάουντι, ανοίγοντας το σκορ με πέναλτι του Ριβς στο 29’, ενώ ο Αλ Χαμάντι στο 41’ έκανε το 2-0. Όμως δέχθηκε δύο τέρματα και ισοφαρίστηκε μέσα σε πέντε λεπτά, από τους Λάνγκσταφ (62’), Νεμάνε (67’), παίρνοντας τη νίκη με δύο γκολ προς το τέλος πάλι από πέναλτι του Ριβς (86’) και από τον Αλ Χαμαντί (92’)!

Η Γουίμπλεντον πέτυχε πολύ μεγάλη εντός έδρας νίκη, με 4-2, αφού κέρδισε μία από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας, βάσει όσων έχουν φανεί ως τώρα, την Νοτς Κάουντι.

Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της στους πέντε τελευταίους αγώνες, όμως όλες ήταν στο γήπεδό της! Μακριά από αυτό έχει δύο σερί ήττες, έπειτα από δύο συνεχόμενες “λευκές” ισοπαλίες.

Είναι ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο, αλλά μία θέση υψηλότερα, υπερισχύοντας στη διαφορά τερμάτων!