*16η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα 8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Φεραλπισάλο. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παντόλφι στο 33′.

Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τη Φεραλπισάλο, βρήκε το γκολ που έψαχνε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και θα μπορούσε να “κλειδώσει” το “τρίποντο” στη συνέχεια, χάνοντας κάποιες σημαντικές ευκαιρίες.

Η Τσιταντέλα βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, πανηγύρισε την τέταρτη σερί νίκη της στη Σέριε Β και, πλέον, βρίσκεται στο +6 από τη σημερινή αντίπαλό της Κοζέντσα που βρίσκεται οριακά εκτός της ζώνης των πλέι οφ ανόδου. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές ηττήθηκε μόνο από την Κρεμονέζε (2-1) στις 27 Οκτωβρίου (τρεις νίκες, μία ισοπαλία). Εξέτισε κι επιστρέφει στην αποστολή ο Καρισόνι.

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 9/11 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 6/9 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΟΖΕΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από την Τερνάνα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 49′ με Κασασόλα, απάντησε ο Τουτίνο με πέναλτι στο 55′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με ντοπιέτα ο Ραϊμόντο (60′, 68′). Με δέκα έμεινε η Κοζέντσα στο 73′ (Καλό).

Έκανε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο οποίο αστόχησε σε μεγάλες ευκαιρίες, με κορυφαία το δοκάρι του Τουτίνο στο 19′. Τα δεδομένα άλλαξαν στο δεύτερο, βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο μετά την έναρξη αυτού και παρά το γεγονός πως ισοφάρισε γρήγορα, παραδόθηκε στην αποτελεσματικότητα της Τερνάνα.

Άδικη ήττα για την Κοζέντσα, η δεύτερη σερί στη Σέριε Α. Στις έξι τελευταίες αγωνιστικές επικράτησε μόνο της Ρετζιάνα (2-0 εντός) στις 11 Νοεμβρίου (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες). Δεν σκοράρει στις τρεις τελευταίες εξόδους της στις οποίες έχει απολογισμό 0-1-2. Διαθέσιμος ο Μαρτίνο για τον προπονητή Καζέρτα, όχι οι Κανότο και Βιβιάνι. Εξέτισε ο Βεντούρι.