*43η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κιντερμίνστερ – Τσέστερφιλντ 1-3

*2/3 N/G και under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Γιορκ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Κουίγκλεϊ στο έβδομο λεπτό. Ισοφαρίστηκε από τον Κουχιάρ στο 53’ και τελικά έχασε με γκολ που δέχθηκε από τον Ακινιέμι στο 71ο λεπτό.

Η Τσέστερφιλντ έχασε τελικά με 2-1 εκτός έδρας από την Γιορκ, ούσα πλέον τελείως αδιάφορη βαθμολογικά, καθώς έχει κατακτήσει τον τίτλο και την απευθείας άνοδο.

Απέδειξε κατά τη διάρκεια όλης της σεζόν, πώς διαθέτει την καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Μπήκε σχεδόν από την αρχή στην πρώτη θέση, αυτή του οδηγού, φτάνοντας και τα 100 γκολ!

Και γενικότερα, στο πρωτάθλημα σε όλη τη σεζόν, έχει μόλις έφτά ήττες και 30 νίκες σε 42 παιχνίδια μέχρι στιγμής. Πάντως αν και γενικότερα μπήκε δυνατά, δεν παίζει στον ίδιο ρυθμό στα τελευταία παιχνίδια, κάτι εν μέρει λογικό.

Αφου επιτεύχθηκε ο στόχος της, μάλλον δεν θα παίξει ξανά λόγω τραυματισμού ο πρώτος της σκόρερ, Γουίλ Γκριγκ.

Τσέστερφιλντ Στατιστικά

*12/14 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*7/8 G/G στα τελευταία της παιχνίδια.

ΚΙΝΤΕΡΜΙΝΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κιντερμίνστερ έχασε 1-3 εντός έδρας από την Όλτρινχαμ, αν και προηγήθηκε με τον Μπράουν στο 19ο λεπτό. Δέχθηκε την ισοφάριση από τον Λίνεϊ στο 23’, πριν αναλάβει δράση ο Κον-Κλαρκ που έβαλε δύο γκολ στη συνέχεια στο 51’ και στο 73’, χαρίζοντας τη νίκη στην αντίπαλο της.

Η Κιντερμίνστερ ηττήθηκε με 1-3 εντός έδρας από την Όλτρινχαμ, χάνοντας ξανά, έπειτα από τέσσερις σερί ισοπαλίες, ενώ συμπλήρωσε έξι συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη.

Μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις νίκες και μόλις δύο ήττες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Και αυτό είναι το περίεργο, πώς τώρα τελευταία τα πηγαίνει καλύτερα μακριά από την έδρα της!

Αυτή τη στιγμή είναι πάντα εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -4 από μία θέση παραμονής, αλλά με τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, κάτι που επηρεάζει και αρνητικά τη διαφορά τερμάτων της για τις ισοβαθμίες. Επιπλέον έχει παίξει όλα τα παιχνίδια της.