20η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΑΡΛΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Καρλάιλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τέιλορ στο 54’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λαβέλ στο 62’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με την έναρξη της επανάληψης, όμως λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της Τσέλτεναμ. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, ώστε να αφήσει πίσω τη μετριότητα των τελευταίων αγωνιστικών, επιστρέφοντας στις νίκες. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, μαχητική σε όλα τα παιχνίδια της, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, αλλά παραμένει ασταθής αμυντικά.

Τσάρλτον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Όξφορντ, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Στριτ στο 34’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Γκούντγουιν στο 76’.

Σημαντικό τρίποντο για τη Τσέλτεναμ με μια καλή εμφάνιση. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε κατάφερε να κρατήσει τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία της. Μεσοεπιθετικά βρήκε χώρους και εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας και στα δύο ημίχρονα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της. Φανερά βελτιωμένη στα τελευταία δύο παιχνίδια της, σκοράρει πλέον με μεγαλύτερη άνεση στις αναμετρήσεις της, όμως λίγες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται γκολ, με αποτέλεσμα να της δυσκολεύουν σημαντικά την προσπάθεια για θετικά αποτελέσματα.