5η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Εσκιλστούνα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε από το σημείο του πέναλτι στο 78ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τρέλεμποργκ, μετά και τη νίκη επί της Έργκριτε (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπίλι Μάγκνουσον φιλοξενήθηκε από την Εσκιλστούνα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να έχει περισσότερο παθητικό ρόλο και να κλείνει αρκετά καλά τους χώρους στην αντίπαλο της, παρότι που δεν άντεξε μέχρι το φινάλε. Αυτή ήταν και η τρίτη φετινή της ήττα, καθώς είχαν προηγηθεί αυτές από Γκέφλε (0-1 εντός) και Έστερ (5-2 εκτός). Συμπλήρωσε κάρτες ο Αλί Νταΐνι.

Τρέλεμποργκ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Έστερ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 17′ και παρότι ισοφάρισε οκτώ λεπτά αργότερα με τον Άντερσον, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (57′, 64′). Μείωσε απλά στο 67ο λεπτό με τον Πίχκα.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Σούντσβαλ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Έστερσουντ (0-3 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάγκλας Γιάκομπσεν υποδέχθηκε την Έστερ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-3. Προσπάθησε να δείξει ανταγωνιστική, αλλά παρότι ισοφάρισε προσωρινά, εν τέλει δεν κατάφερε να σταθεί εμπόδιο στην ανωτερότητα της αντιπάλου. Παραμένει έτσι στους έξι βαθμούς, καθώς είχαν προηγηθεί οι δυο νίκες στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια κόντρα σε Λαντσκρόνα (2-0 εντός) και Εσκιλστούνα (0-1 εκτός). Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.