10η αγωνιστική

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Έργκριτε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 26ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Μπόμαν (65′) και Χάιλτοφτ (79′).

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε παιχνίδια η Τρέλεμποργκ, έχοντας δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Γιάκομπσον φιλοξενήθηκε από την Έργκριτε, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 1-2. Βρέθηκε πίσω σε ένα πρώτο ημίχρονο όπου είχε περισσότερο παθητικό ρόλο, με την επιστροφή από τα αποδυτήρια όμως ισορρόπησε την κατάσταση και εκμεταλλευόμενη τις ευκαιρίες που είχε, έφτασε στην ανατροπή.

Πρώτη νίκη μετά τις δυο ισοπαλίες με Ούτσικτενς (2-2 εντός) και Χέλσινγκμποργκ (0-0 εντός), φτάνοντας παράλληλα τους δώδεκα βαθμούς, που τη φέρνουν σε ισοβαθμία με τις Έστερσουντ και Όντεβολντ. Επικράτησε μια φορά στα πέντε φετινά εντός της (1-3-1). Συμπλήρωσε κάρτες ο μέσος Καρίμ.

Τρέλεμποργκ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Σάντβικεν, για το πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και έξι παιχνίδια η Σούντσβαλ, στα οποία είχε δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάγκλας Γιάκομπσεν υποδέχθηκε τη Σάντβικεν, με την οποία έμειναν στο μηδέν. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και παρότι δέχθηκε αρκετή πίεση, κατάφερε να αντέξει και να αποφύγει τα χειρότερα.

Πρώτος βαθμός, μετά τις τρεις ήττες που προηγήθηκαν από Όντεβολντ (1-0 εκτός), Λαντσκρόνα (1-3 εντός) και Γκέφλε (1-0 εκτός), φτάνοντας τους οκτώ συνολικά μέχρι τώρα. Έμεινε με άδεια χέρια και στις τέσσερις φετινές εξόδους της, στις οποίες δεν κατάφερε ούτε και να σκοράρει.