7η αγωνιστική

*No Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Βάρμπεργκς, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Καρίμ στο 32ο λεπτό, αγωνιζόμενη και με παίκτη παραπάνω από το 56′.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Τρέλεμποργκ, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στέφαν Γιάκομπσον φιλοξενήθηκε από τη Βάρμπεργκς, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Μπορεί να μην έπιασε το μέγιστο της απόδοσης της, ωστόσο ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και αφού προηγήθηκε στο μισάωρο, στην πορεία έκανε περισσότερο διαχείριση του ματς.

Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη φετινή της νίκη στις έξι πρώτες στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και είναι στους επτά βαθμούς. Από μια νίκη, ισοπαλία και ήττα στα τρία εντός της. Τη δεύτερη αγωνιστική της τιμωρίας του εκτίει ο Μόρτενσεν.

Τρέλεμποργκ Στατιστικά

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-1 επί της Σκέβντε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων με τους Μοένζα (18′), Σκόγκλουντ (54′) και Μπουκ (56′), για να δεχθεί προσωρινά τη μείωση στο 73ο λεπτό, πριν και πάλι δίχτυα με τον Τρπτσέφσκι.

Τη νίκη πανηγύρισε και πάλι η Ούτσικτενς, μετά και την ήττα που υπέστη με 1-0 από τη Λαντσκρόνα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπόσκο Όροβιτς υποδέχθηκε τη Σκέβντε, την οποία και συνέτριψε με το εντυπωσιακό 4-1. Σε ένα αρκετά ανοιχτό παιχνίδι και με αρκετές ευκαιρίες, η ίδια εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τις δικές της και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της.

Διατηρείται έτσι στις πρώτες θέσεις της κατάταξη και πίσω μόνο από την πρωτοπόρο Λαντσκρόνα. Από μια νίκη, ισοπαλία και ήττα ο μέχρι τώρα εκτός έδρας απολογισμός της.