* Goal/Goal & Over 3.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (06/10): Άδανα Ντεμιρσπόρ – Τραμπζονσπόρ 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Πεντίκσπορ. Ο Τρεζεγκέ (75’) άνοιξε το σκορ και ο Ντεστάν (80’) το διαμόρφωσε.

Το γύρισαν οι “μπορντο-μαβιλερί”, την περασμένη Κυριακή έκαναν δεύτερη κολλητή σοβαρή εμφάνιση κι έφυγαν με απόλυτα δίκαιο διπλό από την Κωνσταντινούπολη για να διατηρηθούν στην 3η θέση της λίγκας.

Αναγνωριστικό το πρώτο ημίωρο στην έδρα της νεοφώτιστης, έκλεισαν το ημίχρονο με δύο καλές ευκαιρίες στο transition. Γλίτωσαν στη μοναδική ευκαιρία των γηπεδούχων, σε στατικό του δευτέρου μέρους και συνέχισαν να βρίσκουν χώρους. Τελικά το προβάδισμα το πήραν σε κόρνερ κι ακολούθως ξεδιπλώθηκαν σεμιναριακά σε μετάβαση για το 0-2. Μετά πέρασαν ως αλλαγές οι Πέπε (εξτρέμ), Ονουάτσου (φορ) που επέστρεψαν πριν λίγες ημέρες από το Κύπελλο Εθνών Αφρικής.

“Θα προοδεύουμε αγώνα με αγώνα. Κάθε εβδομάδα θα είναι πιο δύσκολη από εδώ και πέρα. Ωστόσο, είναι στο χέρι μας να μετατρέψουμε τα δύσκολα σε εύκολα.” είπε στους παίκτες του ο κόουτς Αβτσί.

Επιπλέον, ενημέρωσε ότι ο Όρσιτς (εξτρέμ) δεν είναι ακόμα έτοιμος μετά τον σοβαρό τραυματισμό του. Μακροχρόνια απών ο Τουρκμέν (στόπερ), ερωτηματικό ο Φούντας (εξτρέμ) που έχασε το προηγούμενο.

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 4/7 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Αλάνιασπορ. Οι Μπάλκοβετς (20’), Αϊντίν (33’) σκόραραν για την Αλάνιασπορ, οι Ακμπάμπα με πέναλτι (67’), Σαρί (69’) ισοφάρισαν για την Ντεμιρσπόρ. Ο Χαντερτζιονάι (76’) έδωσε νέο προβάδισμα στους γηπεδούχους και ο Σαρί (90+7’) ισοφάρισε ξανά για τους φιλοξενούμενους.

Στα 10 παιχνίδια έφτασε το αρνητικό σερί (0-6-4) των “γαλάζιων κεραυνών”, παραμένουν ως η μοναδική ομάδα δίχως διπλό (0-8-5) στην Super Lig κι ο κόουτς Καραμάν συνεχίζει να ψάχνει την πρώτη του νίκη στον πάγκο τους (0-3-3).

Η αντίδραση του δευτέρου μέρους όμως στο κυριακάτικο παιχνίδι και το ενισχυμένο από μεταγραφές κι επιστροφές ρόστερ δημιουργεί αισιοδοξία για την συνέχεια

Από μακρινό φάουλ δέχθηκε το πρώτο γκολ, από λάθος βολέ του κίπερ Μαχαμανταλίγιεφ ξεκίνησε το 2-0. Δεν απείλησε μέχρι την ανάπαυλα, πίεσε μετά από αυτή και επέστρεψε με συγκυριακό πέναλτι (χέρι) κι εντυπωσιακό τελείωμα του ποιοτικού Σαρί (εξτρέμ) που επέστρεψε από τραυματισμό, στο ακόλουθο σάστισμα των γηπεδούχων. Εκτέθηκε σε αντεπίθεση για το πέναλτι, στο “ριμπάουντ” του οποίου έγινε το 3-2 κι ο Σαρί είχε σύμμαχο την τύχη για να σκοράρει ξανά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τέσσερις νεοφερμένοι ξεκίνησαν πριν μία εβδομάδα κι ένας ακόμα ήρθε από τον πάγκο. Ψάχνει σταθερές στο ρόστερ ο κόουτς Καραμάν, το μέλλον του οποίου είναι αβέβαιο, καθώς υπήρξαν δημοσιεύματα περί απόλυσης σε περίπτωση ήττας σήμερα.

Έτοιμος ο Μπαλοτέλι (φορ) μετά το χτύπημα στο προηγούμενο παιχνίδι, παραμένουν εκτός ο ρολίστας Τοκόζ (μέσος), κι ο νεοφερμένος Αλιουί (μέσος).