*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπαρνέτ – Τορκί 1-0

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν πριν μία εβδομάδα σε αυτό το γήπεδο για το κύπελλο ερασιτεχνών, με την Μπαρνέτ να κερδίζει με 1-2.

ΤΟΡΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί έχασε 1-2 εντός έδρας από την Μπαρνέτ, δεχόμενη δύο γκολ από τον Σμιθ, μόλις στο τρίτο λεπτό και στο 58’, αν και ενδιάμεσα είχε καταφέρει να ισοφαρίσει με τον Εβανς στο 56ο λεπτό.

Η Τορκί έχει να αγωνιστεί από τότε που έπαιξε απέναντι στη σημερινή της αντίπαλο, αλλά για το κύπελλο ερασιτεχνών, εκεί που έχασε με 1-2 εντός έδρας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο γήπεδό της, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει γενικώς.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, έπεσε μάλιστα μία θέση, στην 22η του βαθμολογικού πίνακα, αλλά έμεινε και πάλι λίγο πίσω από τις θέσεις παραμονής, ούσα στο -4 από αυτές, με κακή διαφορά τερμάτων.

Ο αμυντικός Μάρτιν, όπως και οι μέσοι Χολ, ΜακΓκίβεν έχουν ακόμη κάποιες ενοχλήσεις και παραμένουν εκτός.

Τορκί Στατιστικά

*Εχει τρία σερί G/G και 2-3 γκολ

*Εχει 16/20 G/G εντός έδρας, 11/15 στο πρωτάθλημα

*Εχει 13/20 over 2,5 εντός έδρας, 8/15 στο πρωτάθλημα

*Οι εννιά από τους 15 εντός έδρας αγώνες της στο πρωτάθλημα ήταν Χ στο ημίχρονο

ΜΠΑΡΝΕΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπαρνέτ έχασε 4-1 εκτός έδρας από την Νοτς Κάουντι, αντέχοντας μόνο ένα ημίχρονο. Προηγήθηκε σχετικά νωρίς, με τον Σμιθ στο έβδομο λεπτό, αντέχοντας στη συνέχεια, τουλάχιστον ως τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ισοφαρίστηκε σχετικά νωρίς από τον Σκοτ στο 57’ και αργότερα δέχθηκε τρία γκολ μέσα σε 11 λεπτά, από τους Τσίκσεν (76’), Λάγκσταφ (81’, 87’).

Η Μπαρνέτ ηττήθηκε με 4-1 εκτός έδρας από την πρωτοπόρο Νοτς Κάουντι, παρόλο που προηγήθηκε νωρίς και έβγαλε ένα ημίχρονο μπροστά στο σκορ. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από 11 αγώνες και έξι σερί νίκες στα αμέσως προηγούμενα παιχνίδια της, αλλά ήταν και η πρώτη της ήττα μακριά από την έδρα της, έπειτα από τέσσερις νίκες, πέντε στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν χάνει.

Διατηρείται εντός πρώτης επτάδας του βαθμολογικού πίνακα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, αν και έπεσε στην 5η θέση, ισόβαθμη με την τέταρτη Τσέστερφιλντ, υστερώντας στη διαφορά τερμάτων. Αλλά η απόσταση της από την όγδοη θέση που δεν εξασφαλίζει συμμετοχή στα πλέι οφς για την άνοδο βρίσκεται στο +9. Και είναι λίγο πίσω, στο -5, αλλά με δύο αγώνες λιγότερους, από την ομάδα (Γουόκινγκ) που είναι στην τρίτη θέση που οδηγεί απευθείας στα ημιτελικά των πλέι οφς.

Ελειψε από το προηγούμενο παιχνίδι ο αμυντικός Ρέβαν, που χτύπησε πρόσφατα, με τη συμμετοχή του και απόψε αμφίβολη.