*Στον πρώτο γύρο: Φιορεντίνα – Τορίνο 1-0

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Τορίνο παραμένει αήττητη στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια (2-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΤΟΡΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από τη Ρόμα. Χατ-τρικ πέτυχε ο Ντιμπάλα (42′ πεν., 57′, 69′), για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Σαπάτα (44′) και Χάουσεν (88′ αυτ.).

Γνώριζε καλά πως ταξίδευε στην έδρα μίας από τις πλέον φορμαρισμένες ομάδες της Σέριε Α, ωστόσο αυτό δεν την πτόησε ιδιαίτερα. Έκανε το παιχνίδι της δίχως φόβο και κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με εξαιρετική κεφαλιά του Σαπάτα. Παρόλα αυτά η Τορίνο δεν κατάφερε να βρει απάντηση στη μαγική εμφάνιση του Ντιμπάλα, γνωρίζοντας την ήττα απ’ τη Ρόμα.

Ήταν η δεύτερη σερί για την “γκρανάτα”, είχε προηγηθεί αυτή από τη Λάτσιο (2-0) που έβαλε τέλος σε αήττητο σερί επτά αγωνιστικών στο “Olimpico Grande Torino” (5-2-0). Παραμένοντας στους 36 βαθμούς το συγκρότημα του Γιούριτς βρίσκεται στο -5 από τη Φιορεντίνα και την 7η θέση που ενδέχεται να οδηγήσει στην Ευρώπη.

Γνώρισε μόλις δύο ήττες από τους “βιόλα” σε 12 εντός έδρας αναμετρήσεις (τέσσερις νίκες, έξι ισοπαλίες): Τον Μάρτιο 2018 (2-1) και τον Ιανουάριο 2019 (2-0). Ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Μπουοντζόρνο και θέτει υποψηφιότητα για την ενδεκάδα, κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τον Ροντρίγκες. Τραυματίστηκε και τέθηκε νοκ άουτ ο Λοβάτο.

ΤΟΡΙΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Λάτσιο. Ο Λουίς Αλμπέρτο άνοιξε το σκορ στο 45′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Καγιόντε (61′) και Μποναβεντούρα (69′). Σε πέναλτι αστόχησε ο Γκονσάλες (67′) για τη Φιορεντίνα.

Έπαιξε κυριολεκτικά μονότερμα τη Λάτσιο στο “Artemio Franchi”, δέχτηκε γκολ στη μοναδική ευκαιρία αυτής λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά δεν πτοήθηκε. Η Φιορεντίνα ανέβασε ακόμα περισσότερο ρυθμούς ανατρέποντας τα δεδομένα μέσα σε οχτώ λεπτά στη μεταξύ τους αναμέτρηση, την οποια ολοκλήρωσε με τρία δοκάρια κι ένα χαμένο πέναλτι (σ.σ. κι αυτό στο δοκάρι).

Επιστροφή στις νίκες για τους “βιόλα” μετά από δύο αγωνιστικές (0-1-1), ήταν μόλις η δεύτερη στις οχτώ τελευταίες (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες). Μακριά από το “Artemio Franchi” τρέχουν ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αγωνιστικών (0-1-3) με διαφορά γκολ 3-7, ωστόσο παραμένουν αήττητοι στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με την Τορίνο (2-1-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Ο προπονητής Ιταλιάνο αναμένεται να τοποθετήσει τον Μποναβεντούρα στο κέντρο, ως παρτενέρ του Αρτούρ Μέλο, αφήνοντας στον πάγκο τον Ντάνκαν. Επιστρέφει μετά από καιρό ο Ντοντό. Την Πέμπτη (7/3) φιλοξενείται από τη Μακάμπι Χάιφα για τους “16” του Κόνφερενς Λιγκ.