3η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νεκάξα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκονζάλεζ στο 74’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μοντές στο 90+2’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Κλαμπ Τιχουάνα, καθώς υπέκυψε στις καθυστερήσεις του αγώνα, δεχόμενη την ισοφάριση. Εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, όμως η άμυνά της την πρόδωσε.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα ψάχνει και ίσως σήμερα ήρθε η ώρα που θα μπορέσει να την πάρει. Επιστρέφει στην έδρα της μετά την ήττα της πρεμιέρας και αντιμετωπίζει την Κρουζ Αζούλ των πολλών αμυντικών προβλημάτων, αλλά και των απουσιών. Οι προϋποθέσεις υπάρχουν, όμως μένει να δούμε και την εμφάνισή της στον αγωνιστικό χώρο.

Κλαμπ Τιχουάνα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Τολούκα, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Τιάγκο Βόλπι στο 37’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Ντομίνγκεζ Τσοντέκο στο 90+2’. Νωρίτερα οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Χουράδο στο 39’.

Ακόμα μία κακή εμφάνιση και ήττα με τα κατεβασμένα τα χέρια για την Κρουζ Αζούλ. Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα έμεινε και με παίκτη λιγότερο. Αυτό βοήθησε τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι στις καθυστερήσεις «σφράγισαν» το τρίποντο.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θέλει να κάνει σήμερα, ψάχνοντας την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Τα προβλήματά της αμυντικά είναι πάρα πολλά και προσπαθεί να βρει λύσεις, όμως ο μεγαλύτερος «πονοκέφαλος» είναι το γεγονός πως ο βασικός της τερματοφύλακας αποβλήθηκε και θα απουσιάσει για μερικές αγωνιστικές, ξεκινώντας από τη σημερινή.