*Προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ισλανδίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας μετά το πέρας των 90′ ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*GG στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΘΟΡ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (5-1) από τη Νιάρντβικ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 (3′, 21′), προτού μειώσει ο Χέιμισον στο 62′. Ακολούθησαν άλλα τρία γκολ από τη Νιάρντβικ (77′, 90+1′, 90+3′).

Μετά τον αποκλεισμό της Κέφλαβικ στη διαδικασία των πέναλτι από τη Βαλούρ, η Θορ αποτελεί τη μοναδική ομάδα της δεύτερης κατηγορίας που παραμένει ζωντανή στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισλανδίας. Στις 31 Μαΐου μπήκε τέλος σε αήττητο σερί επτά αναμετρήσεων (4-3-0) με ιδιαίτερα σκληρό τρόπο, δεχόμενη πέντε γκολ στην έδρα της Νιάρντβικ.

Ξεκίνησε άσχημα το πρωτάθλημα πανηγυρίζοντας μόλις μία νίκη σε πέντε αναμετρήσεις (τρεις ισοπαλίες, μία ήττα / διαφορά γκολ 8-10). Η Θορ παραμένει αήττητη στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε την Στιαρνάν (2-2-0): Σκόραρε και δέχτηκε γκολ στις τρεις από αυτές.

ΘΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΤΙΑΡΝΑΝ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-2) από τη Βέστρι. Οι Γκέρτσεν (3′) και Σέλβεν (8′) έκαναν το 2-0 για τους γηπεδούχους, προτού μειώσει ο Μπρινκ στο 18′. Το 3-1 έκανε ο Σονιάνι στο 39′, δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο Μπριν μείωσε για τους φιλοξενούμενους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κινγκ στο 70′.

Από δύο σερί ήττες προέρχεται η Στιαρνάν στις οποίες μάζεψε συνολικά εννέα φορές από τα δίχτυα της. Στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις επικράτησε μόνο της Ακουρέιρι (5-0 εντός) στις 26 Μαΐου, στις υπόλοιπες τρεις γνώρισε ισάριθμες ήττες με διαφορά γκολ 11-4.

Συγκεντρώνοντας 13 βαθμούς μετά από δέκα αγωνιστικές η Στιαρνάν βρίσκεται στην 7η θέση και ισοβαθμεί με την 6η Φραμ και την 5η Ακράνες. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 25 Μαρτίου 2015 για να βρούμε την τελευταία νίκη επί της Θορ (1-0 εντός) στο πλαίσιο του Λιγκ Καπ Ισλανδίας.