*11η αγωνιστική

*Νότιος όμιλος.

*Δεν έχουν συναντηθεί ξανά στο παρελθόν.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από τον Παναθηναϊκό Β την περασμένη αγωνιστική εκτός έδρας. Πήρε κεφάλι στο σκορ με πέναλτι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (44′), αλλά με δύο γκολ του Φουρτάδο στην επανάληψη (50′, 70′), το «Τριφύλλι» κατάφερε να φτάσει σε μια μεγάλη ανατροπή.

Οφείλει να βελτιωθεί μακριά από την Λευκάδα, αν θέλει να έχει ελπίδες παραμονής. Ενδεικτικό πως και οι επτά βαθμοί που έχει συλλέξει ως τώρα είναι μπροστά στο κοινό του. Με υπηρεσιακό προπονητή στον πάγκο του τον Βλάσση Ναστούλη, από τις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας αναλαμβάνει ο Φάνης Γκέκας, που ανακοινώθηκε ως ο νέος προπονητής του συλλόγου.

Στόχος φυσικά του παλαίμαχου άσου είναι να σώσει την ομάδα της Λευκάδας από τον υποβιβασμό. Απέναντι στον Παναθηναϊκό Β εμφάνισε και πάλι τις γνωστές αδυναμίες που βγάζει στα εκτός. Η ΠΑΕ ενημερώνει λειψά μέσα από τους κύκλους της τόσο για ρεπορτάζ της ομάδας (απουσίες, τιμωρίες κλπ) όσο και για τους αγώνες αυτούς καθ’ αυτούς. Δεδομένα θα απουσιάσει ο τραυματίας Κοκκόρης.

Τηλυκράτης Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με Over 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια του έληξαν με N/G

ΓΙΟΥΧΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 2-2 απέναντι στον Ιωνικό την περασμένη αγωνιστική, εντός έδρας. Έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 3′ από πέναλτι, το γύρισε μέσα σε τρία λεπτά (28′, 31′) αλλά ισοφαρίστηκε πριν βγει το πρώτο ημίχρονο (45′). Δεν άλλαξε κάτι στην επανάληψη.

Μολονότι ξενιτεμένος, δεδομένου ότι δεν αγωνίζεται στην φυσική του έδρα, έχει καταφέρει να χτίσει ένα μεγάλο αήττητο σερί εντός έδρας. Το διεύρυνε ακόμη περισσότερο κόντρα στον Ιωνικό, σε ένα πλήρως απαιτητικό παιχνίδι. Πολλά γκολ και φάσεις και από τις δύο πλευρές, κατάφερε να περιορίσει την ομάδα της Νίκαιας και να πάρει έναν σημαντικό βαθμό.

Παραμένει εκτός ο Γκίνι με πρόβλημα τραυματισμού, ενώ τραυματίστηκε και θα λείψει και ο αμυντικός Τζανής, ο οποίος συνιστά σημαντική απώλεια για τον τεχνικό Νίκο Σουργιά.