*16η αγωνιστική

*GG στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΕΡΝΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Κοζέντσα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 49′ με Κασασόλα, απάντησε ο Τουτίνο με πέναλτι στο 55′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με ντοπιέτα ο Ραϊμόντο (60′, 68′). Με δέκα έμεινε η Κοζέντσα στο 73′ (Καλό).

Στάθηκε ιδιαίτερα τυχερή στο πρώτο ημίχρονο βλέποντας την Κοζέντσα να δημιουργεί και να χάνει σπουδαίες ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Τουτίνο στο 19′. Προηγήθηκε κόντρα στη ροή της αναμέτρησης, ισοφαρίστηκε σχεδόν άμεσα και εκμεταλλεύτηκε την ευστοχία της “καθαρίζοντας” το “τρίποντο” μέσα σε οχτώ λεπτά.

Νίκη μετά από έξι αγωνιστικές (τρεις ισοπαλίες, τρεις ήττες) για την Τερνάνα που διατηρείται στην επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα. Ο προπονητής Μπρέντα δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες τριών ποδοσφαιριστών του για τη σημερινή αναμέτρηση. Εξέτισε κι επιστρέφει στην αποστολή ο Κοράντο.

ΤΕΡΝΑΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/8 τελευταία παιχνίδια της.

ΦΕΡΑΛΠΙΣΑΛΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Τσιταντέλα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παντόλφι στο 33′.

Μη καταφέρνοντας να απειλήσει ουσιαστικά την αντίπαλη εστία, η Φεραλπισάλο υποκλίθηκε στο μομέντουμ της Τσιταντέλα γνωρίζοντας άλλη μία ήττα στη Σέριε Α, δίνοντας παράλληλα συνέχεια σε αρνητικό σερί οχτώ αγωνιστικών (τρεις ισοπαλίες, πέντε ήττες).

Πρέπει να γυρίσουμε στις 26 Σεπτεμβρίου για να βρούμε την τελευταία και μοναδική νίκη της επί της Λέκκο (2-1 εκτός). Μακριά από το σπίτι της έχει απολογισμό 1-2-5 με διαφορά γκολ 5-16: Δέχτηκε σε όλες γκολ και δεν σκόραρε στις τέσσερις. Με πολλές απουσίες ταξιδεύει το συγκρότημα του Τζαφαρόνι στην έδρα της Τερνάνα.