*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-1-4).

ΤΕΛΣΤΑΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντυπωσιακά του Άγιαξ Β με 0-3 εκτός έδρας, την προηγούμενη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 14′, λίγα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματά της (24′), ενώ η χαριστική βολή δόθηκε στον γηπεδούχο λίγο πριν το 80′.

Πραγματοποιώντας μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της φέτος, η Τέλσταρ κατάφερε να πάρει τρεις πολύτιμους βαθμούς, που την έβγαλαν από τον πάτο της βαθμολογίας. Δεν άφησε περιθώρια στον Άγιαξ Β, κυριαρχική εμφάνιση και δίκαιη νίκη. Παραμένει αήττητη στα τρία τελευταία παιχνίδια (2-1-0), άργησε αλλά θυμίζει κάτι από την περσινή ομάδα. Ο τεχνικός Σνόεϊ χρήζει τυφλής εμπιστοσύνης από την διοίκηση, πιθανώς να παραμείνει και μετά το τέλος της σεζόν.

Αμφίβολος ο στόπερ Μπάκερ, που σκόραρε μάλιστα πριν από δύο αγωνιστικές. Παραμένουν τραυματίες ο πολύτιμος επιθετικός Εντατσούρι, καθώς και ο αμυντικός Πόλεϊ. Στον αντίποδα, αποθεραπεύτηκε ο μέσος Κάαντορπ.

Τέλσταρ Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Οver 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΟΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Τεράστια νίκη με 2-3 απέναντι στην πρωτοπόρο Βίλεμ την περασμένη αγωνιστική. Πήρε προβάδισμα στο σκορ από νωρίς (9′), αλλά η αντίπαλος έφτασε γρήγορα στην ανατροπή (14′, 22′). Ισοφάρισε ωστόσο στα μισά της επανάληψης (65′), ενώ λίγο πριν το φινάλε ήταν η σειρά της να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ (85′).

Νίκη με άρωμα ανόδου για την Ρόντα, που κοίταξε στα μάτια την πρωτοπόρο Βίλεμ και κατάφερε να την κερδίσει και να πάρει εκδίκηση για την ήττα από εκείνη στον πρώτο γύρο. Μεγάλο αποτέλεσμα, που εκτοξεύει την ψυχολογία της. Από τις κερδισμένες της αγωνιστικής, καθώς η Ντεν Χάαγκ έχασε βαθμούς και πλέον έχει διαφορά τριών πόντων από την τρίτη θέση.

Πολλές οι απουσίες για σήμερα, αφού τραυματίστηκαν και θα λείψουν οι βασικοί αμυντικοί Ντίντεν και Μπάιλεφαλντ, καθώς και οι επιθετικοί Μπανγκουρά και Γκιουσλού. Παραμένουν εκτός δράσης ο κίπερ Μπούκερ, ο αμυντικός Κογκλίν, αλλά και οι μέσοι Τζεπάρ, Ουαϊσά.