4η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Αήττητη η Σεντράλ στα τρία μεταξύ τους παιχνίδια (2-1-0) για την 1η κατηγορία.

ΤΑΓΙΕΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Μπόκα Τζούνιορς. Ο Σάντος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 28ο λεπτό και με αυτογκόλ στο 52’ έγινε το 2-0. Ο Βίγια της Μπόκα αποβλήθηκε στο 56’ και στο 83’ ο Λανγκόνι μειωσε για τους φιλοξενούμενους.

Μακρινή μοιάζει πλέον η εντός έδρας πρεμιέρα, στην οποία ηττήθηκε από την Ιντεπεντιέντε, ακολούθησαν δύο πολύ δυνατές εμφανίσεις για την Ταγιέρες και η ψυχολογία στον σύλλογο είναι στα ύψη μετά τον θρίαμβο επί της Μπόκα το προηγούμενο Σάββατο.

Πολύ καλύτερη η ομάδα του Γκαντόλφι στο ματς, δεν επέτρεψε ούτε τελική για την Μπόκα στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο είχε και χαμένο τετ α τετ (δοκάρι) πριν το γκολ. Στο transition έκανε το 2-0 στο ξεκίνημα της επανάληψης και είχε τις προϋποθέσεις να αυξήσει κι άλλο το δείκτη του σκορ μετά την αποβολή της Μπόκα, έχασε ευκαιρία για bloopers πριν τη μείωση. Απείλησε εκ νέου, αλλά και απειλήθηκε στο τέλος από στατική φάση.

Ομάδα που κερδίζει δεν αλλάζει για τον κόουτς Γκαντόλφι, ο οποίος έμεινε ιδιαιτέρως ικανοποιημένος με την εικόνα των παικτών του. Δεν αναμένεται να διαφοροποιήσει κάτι στο αρχικό σχήμα, από τον πάγκο θα έρθει ξανά ο ποιοτικός επιθετικός Βαλόγιες.

ΤΑΓΙΕΡΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

ΣΕΝΤΡΑΛ ΚΟΡΔΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Μπελγράνο. Ο Βεχέτι πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 86ο λεπτό.

Δίχως γκολ στο ενεργητικό της παρέμεινε η Σεντράλ μετά και το τρίτο παιχνίδι της σεζόν και αν ήταν δικαιολογημένο το ότι δεν βρήκε δίχτυα απέναντι σε Ρίβερ (0-2 εντός) και Μπόκα (0-0 εκτός) στα δύο πρώτα παιχνίδια, η εντός έδρας ήττα της προηγούμενης Παρασκευής ήταν μεγάλη αποτυχία απέναντι σε μία θεωρητική ανταγωνίστρια για την παραμονή.

Κακό από άποψη θεάματος το παιχνίδι απέναντι στην Μπελγράνο, ισορροπημένο στη μεγαλύτερη διάρκειά του με λιγοστές ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο έδειχναν να βρίσκουν πιο εύκολα χώρους και στο φινάλε βρήκαν το καθοριστικό γκολ σε φάση διαρκείας.

Αναμενόμενα δεν έχει βρει ακόμη ρυθμό μετά τις αρκετές, σημαντικές αποχωρήσεις στη διακοπή και την αλλαγή προπονητή. Ο κόουτς Μαδελόν δεν έχει πολλές ποιοτικές λύσεις στη διάθεσή του.