21η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών

*Έχουν σημειωθεί 9/10 ματς με γκολ εκατέρωθεν μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

*Α’ Γύρος: Σταρτ – Στρέμσγκουντσετ 2-2

Στρέμσγκουντσετ – Σταρτ στον Stoiximan

ΣΤΡΕΜΣΓΚΟΥΝΤΣΕΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στρέμσγκουντσετ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα της Βίκινγκ (2-2) στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρότι προηγήθηκε με 0-2 στο 74’, δέχτηκε δύο γκολ στο υπόλοιπο του αγώνα. Αυτή ήταν η πέμπτη σερί ισοπαλία για το συγκρότημα του Πέντερσεν, που δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης για έξι ματς πρωταθλήματος. Είναι σε απόσταση ασφαλείας, στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη, όμως δεν έχει εξασφαλιστεί. Μόλις τρεις νίκες σε δέκα αναμετρήσεις στο Ντράμεν. Ο μέσος Κρασνίκι διαγνώσθηκε θετικός στον ιό Covid-19 και είναι σε καραντίνα, συνεπώς εκτός αποστολής. Δεν υπολογίζονται επίσης, οι τραυματίες Παρ και Στένγκελ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 στην έδρα της Βίκινγκ, για το πρωτάθλημα. Το πρώτο μέρος δεν είχε γκολ, όμως ο Σάλβεσεν στο 53’ και ο Χόβε στο 74’ έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους. Στο 76’ ο Βεβάτνε μείωσε σε 1-2 και στις καθυστερήσεις ο Ντε Λάνλαϊ ισοφάρισε για το τελικό σκορ.

ΣΤΡΕΜΣΓΚΟΥΝΤΣΕΤ Στατιστικά

*3/5 ματς με γκολ εκατέρωθεν (δες το στον stoiximan)

*4/6 παιχνίδια έληξαν με σύνολο under 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 8/10 ματς ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στον Stoiximan | 21+ MGA (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΤΑΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σταρτ συνεχίζει η μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού και πήρε μια σπουδαία εντός έδρας νίκη επί της Χάουγκεσουντ (5-1) προς αυτή την κατεύθυνση. Επέστρεψε στις επιτυχίες ύστερα από δύο συνεχόμενες ήττες, αποσπάστηκε κατά τέσσερις βαθμούς από τη δυάδα που υποβιβάζεται απευθείας και μείωσε στους πέντε από τη Χάουγκεσουντ που σώζεται. Εκτός έδρας δεν είναι το δυνατό της σημείο ούτε φέτος, αφού δεν έχει καταφέρει να πάρει νίκη σε εννέα παιχνίδια. Μόλις δύο ισοπαλίες τα θετικά αποτελέσματα. Δεν έκανε κάποια μεταγραφική προσθήκη στο φινάλε της προθεσμίας. Εκτός αποστολής για ακόμα ένα παιχνίδι ο τραυματίας Γκιέσνταλ, ενώ δίνεται αμφίβολος ο κίπερ Ντόιμελαντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 5-1 της Χάουγκεσουντ εντός έδρας, για το πρωτάθλημα. Στο 13’ το αυτογκόλ του Φρέντρικσεν έκανε το 1-0 και στο 18’ ο Μακρίνι σκόραρε για το 2-0. Στο 32’ ο Σούλτσε σημείωσε το 3-0 του ημιχρόνου. Στο 54’ ο Βάτζι μείωσε προσωρινά, όμως στο 60’ ο Σούλτσε έκανε το 4-1 και στις καθυστερήσεις, με δεύτερο αυτογκόλ του Φρέντρικσεν έγινε το τελικό 5-1.