*Στον πρώτο γύρο: Σουίντον-Στόκπορτ 2-4

*3/5 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Τζίλιγχαμ.

Η Στόκπορτ απέφυγε μία τρίτη σερί ήττα, αλλά πάλι δεν κέρδισε, φέρνοντας 0-0 εκτός έδρας με την Τζίλιγχαμ! Δείχνει να περνάει μία μικρή περίοδο κρίσης.

Και μπορεί να συνεχίζει να πρωτοπόρος, αλλά πλέον σε απόσταση βολής, στο +2 από την ομάδα που είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, την Μάνσφιλντ, με παιχνίδι περισσότερο πλέον! Όπως και από την τρίτη Ρέξαμ που είναι στο +3.

Αλλά αυξήθηκε η απόσταση της από την τέταρτη που οδηγεί στα play off και όχι σε απευθείας άνοδο πήγε πάλι στο +4, ενώ είναι πάρα πολύ μακριά (στο +14) από την όγδοη θέση.

Το ότι παίζει εντός δεν είναι και απαραιτήτως θετικό, έχοντας μία νίκη και δύο ήττες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό της.

Στόκπορτ Στατιστικά

*5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*5/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έχασε 1-2 εντός έδρας από τους Μίλτον Κέινς Ντονς, μειώνοντας απλά με τον Όστιν στο 89’, έχοντας δεχθεί δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο από τον Γουίρν στο 4’ και στο 8’.

Η Σουίντον ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από τους Μίλτον Κέινς Ντονς, χάνοντας για δεύτερη φορά στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει.

Έχει μόνο δύο νίκες και οκτώ ήττες στις 13 τελευταίες αγωνιστικές, ενώ ειδικά μακριά από γήπεδό της, έφερε ισοπαλία στον πιο πρόσφατο αγώνα, μετά από πέντε σερί ήττες, έχοντας κερδίσει μόνο Φόρεστ Γκριν και Άκρινγκτον εκτός.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 18η θέση του, αλλά πολύ πιο κοντά, από πλευράς βαθμών, στην πρώτη επτάδα, παρά στη ζώνη του υποβιβασμού.