Stoiximan: Λεβερκούζεν – Πόρτο με πλήθος αγορών

Ανανεώθηκε:
stoiximan bonus

Για τη φάση των “32” του Europa League, η Λεβερκούζεν υποδέχεται την Πόρτο (22:00) και το Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Λεβερκούζεν – Πόρτο στο Stoiximan

Από την τρίτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Λεβερκούζεν, μετά και από εκείνες επί των Στουτγκάρδη (2-1 εντός) και Ντόρτμουντ (4-3 εντός). Το Σάββατο, η ομάδα του Πέτερ Μπος φιλοξενήθηκε από την Ουνιόν Βερολίνου, για τη Bundesliga, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 2-3. Βρέθηκε πίσω στο έβδομο λεπτό, έκανε την ανατροπή με τους Χάβερτς (22′) και Ντιαμπί (83′), για να δεχθεί την ισοφάριση στο 87′. Εν τέλει όμως, το τέρμα του Μπεραλαμπί στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισε το διπλό στις “ασπιρίνες”. Στα πέντε τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε Over 2.5. Οκτώ νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, στη σεζόν, έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις η Πόρτο, μετρώντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία, σε όλες τις διοργανώσεις. Την Κυριακή, η ομάδα του Σέρτζιο Κονσεϊσάο φιλοξενήθηκε από τη Βιτόρια Γκιμαράες, για τη Liga NOS, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Χεσούς στο 10′ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 49′, κατάφερε να επικρατήσει με το τέρμα του Μαρεγκά στο 60ο λεπτό. Στα τρία τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε Over 2.5. Δεκατέσσερα νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, στη σεζόν, μένοντας αήττητη στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της.

Λεβερκούζεν – Πόρτο στο Stoiximan

Παράλληλα, το Stoiximan.gr προσφέρει και τις αναμετρήσεις Ολυμπιακός – Άρσεναλ (22:00) και Φενερμπαχτσέ – Ρεάλ Μαδρίτης (19:45) με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.