Stoiximan: Ίντερ – Λεβερκούζεν με πλήθος αγορών

Ανανεώθηκε:
Stoiximan logo

Στις 22:00 Ίντερ και Μπάγερ Λεβερκούζεν μάχονται για μία θέση στην 4αδα του Europa League και η Stoiximan προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών.

Ίντερ – Λεβερκούζεν στη Stoiximan

Η Ίντερ δυσκολεύτηκε αλλά τελικά ξεπέρασε το εμπόδιο της Χετάφε την περασμένη Τετάρτη και έκανε ένα ακόμη βήμα για την πρόκριση στον τελικό που είναι και ο μεγάλος στόχος της ομάδας του Μιλάνου. Η Χετάφε μπήκε καλύτερα στο  πρώτο ημίχρονο, όμως οι νερατζούρι ισορρόπησαν τον αγώνα, πήραν μέτρα, δημιούργησαν ευκαιρίες και προηγήθηκαν με παλικαρίσιο γκολ του Λουκάκου στο 33’. Ένα αχρείαστο πέναλτι του Γκοντίν έδωσε την ευκαιρία στο Μολίνα να ισοφαρίσει στο 76’, αλλά ο Ισπανός φορ αστόχησε. Ο Έρικσεν “καθάρισε” την πρόκριση στο 83ο λεπτό, ένα λεπτό μετά την είσοδό του στον αγώνα ως αλλαγή.

Η Λεβερκούζεν είχε ουσιαστικά εξασφαλίσει την παρουσία της στα προημιτελικά πριν την καραντίνα, αφού πέρασε νικηφόρα από τη Γλασκώβη με 1-3. Στη ρεβάνς της Πέμπτης δεν ανέβασε στροφές και επικράτησε της Ρέιντζερς με 1-0.  Φανερά εκτός ρυθμού οι “ασπιρίνες” μετά από 1 μήνα δίχως αγώνες, έρχονται από μία αποτυχημένη γι αυτές σεζόν, αφού έμειναν εκτός Champions League και ηττήθηκαν στο τελικό Κυπελλου Γερμανίας από την Μπάγερν.

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.