Stoiximan: Άρσεναλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με πλήθος αγορών

Ανανεώθηκε:
stoiximan bonus

Για την 21η αγωνιστική της Premier League, η Άρσεναλ υποδέχεται τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00) και το Stoiximan την προσφέρει με πλήθος αγορών και 0% γκανιότα*.

Άρσεναλ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Stoiximan

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Άρσεναλ, μετρώντας δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα φιλοξένησε την Τσέλσι, στο μεταξύ τους τοπικό ντέρμπι, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα στο 13′ με τον Ομπαμεγιάνγκ, με τους “μπλε” να κάνουν την ανατροπή στα τελευταία λεπτά (83′, 87′) και να επικρατούν. Στα έξι από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε G/G. Τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες, ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το “τρίποντο” στα έξι πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (0-2-4).

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε από την πλευρά της η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μετά και από εκείνη με αντίπαλο τη Νιουκάστλ (4-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ φιλοξενήθηκε από τη Μπέρνλι, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Πήρε το προβάδισμα με το τέρμα του Μαρσιάλ στο 44ο λεπτό, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ράσφορντ. Στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια, σημειώθηκε Under 2.5. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, ο εκτός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί μια φορά στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της (2-1-1).

*Αφορά το στοίχημα «Νικητής Αγώνα», πριν την έναρξη του παιχνιδιού. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια.