6η αγωνιστική

*Μετρούν 7/10 παιχνίδια με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 3 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΣΤΕΡΝΤΑΛΣ-ΜΠΛΙΝΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο την Οσάνε, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 42’ ο Τούρνες σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους. Στο 90+4’ ο Στόκε ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Στέρνταλς-Μπλινκ δεν έχει κάνει καλή εκκίνηση στη σεζόν, όχι φυσικά ότι αναμενόταν να πάρει μόνο νίκες και να βρίσκεται ψηλά στην κατάταξη. Προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία με αντίπαλο την Οσάνε (1-1), “κλέβοντας” ουσιαστικά το βαθμό με ένα πέναλτι στις καθυστερήσεις. Χωρίς νίκη με τη συμπλήρωση πέντε αγώνων, έχει δύο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Ούτε βαθμό δεν έχει αποσπάσει σε δύο ματς εντός έδρας. Χωρίς σημαντικά προβλήματα.

Στέρνταλς-Μπλινκ Στατιστικά

*5/5 επίσημα παιχνίδια με goal/goal

*4/5 αναμετρήσεις είχαν over 2.5 γκολ

*Δέχτηκε γκολ σε 7/10 τελευταία εντός

ΡΑΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-1 εντός έδρας, από τη Στάμπεκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 44’ ο Βάνγκμπεργκ σκόραρε το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους και διαμόρφωσε από το φινάλε του ημιχρόνου το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ράνχαϊμ προέρχεται από την ήττα στην έδρα της, εναντίον της Στάμπεκ (0-1), περιορίστηκε στο επιθετικό κομμάτι και το πλήρωσε σε μια ευκαιρία που δημιούργησαν οι φιλοξενούμενοι στο φινάλε του ημιχρόνου. Πρώτη αποτυχία ύστερα από τρία παιχνίδια, ήταν η δεύτερη ήττα στα πέντε ματς που έχει δώσει έως τώρα στο πρωτάθλημα. Μετρά επίσης δύο νίκες και μία ισοπαλία. Έχει συγκεντρώσει ήδη τέσσερις πόντους στα εκτός έδρας ματς. Παραμένει αμφίβολος ο μέσος Μάρκλουντ που έχασε τα προηγούμενα παιχνίδια.