*12η αγωνιστική

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΣΤΑΡΤ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Λεβάνγκερ. Ο Γένσεν στο 7′ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Λόρεντσεν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα ολοκλήρωσε η Σταρτ λόγω αποβολής του Γκρούντετιερν στο 78′.

Πήρε τον δεύτερο ρόλο στην αναμέτρηση από νωρίς, ευτύχησε να προηγηθεί πριν καν συμπληρωθούν 10′ και πλήρωσε την αποβολή του Γκρούντετιερν στις καθυστερήσεις. Τον πρώτο λόγο είχαν οι δύο τερματοφύλακες, με αυτόν της Σταρτ να καταγράφει συνολικά επτά αποκρούσεις. Σε εξαιρετική κατάσταση βρέθηκε και η αμυντική τριάδα της.

Συγκέντρωσε επτά από τους συνολικά δέκα βαθμούς της στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο ηττήθηκε μόνο από τη Μος (2-1 εκτός). Η Σταρτ αγνοεί τη νίκη στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε τη Λιν (τρεις ισοπαλίες, μία ήττα): Δεν σκόραρε στις δύο, κράτησε το μηδέν σε μία.

ΣΤΑΡΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

ΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Μιοντάλεν. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 22′ με Σκάουγκ, απάντησε ο Όλσεν στο 85′.

Μετά την ήττα που γνώρισε στην έδρα της Ράουφος, η Λιν έδειχνε πως θα επιστρέψει στο δρόμο των επιτυχιών απέναντι στη Μιοντάλεν. Παρόλα αυτά δέχτηκε γκολ λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′ πετώντας δύο βαθμούς μπροστά στο κοινό της. Μάλιστα τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι διαφορετικά αν οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο δοκάρι του Μπρίνγκακερ μόλις στο 7′.

Σε γενικές γραμμές η μεταξύ τους αναμέτρηση ήταν μοιρασμένη και το τελικό αποτέλεσμα δίκαιο. Στις δέκα τελευταίες αγωνιστικές η Λιν γνώρισε μόλις μία ήττα, στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και έξι ισοπαλίες. Διατηρείται αήττητη στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις με την Σταρτ (3-1-0).