*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σέφιλντ Γουένσντεϊ-Σριούσμπερι 1-0.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπόλτον με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Σίχαν στο 63’.

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε εν τέλη η Σριούσμπερι. Αναποτελεσματική στο επιθετικό της κομμάτι, δεν μπόρεσε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά πιέστηκε έντονα και δέχθηκε εν τέλη το γκολ που έδωσε το τρίποντο στους γηπεδούχους.

Να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα θέλει ιδανικά σήμερα, όμως βρίσκει μπροστά της μια πολύ δυνατή αντίπαλο, η οποία μάλιστα έχει ακόμα ελπίδες για την απευθείας άνοδο και σίγουρα θα την πιέσει έντονα. Δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, καθώς δέχεται πολύ εύκολα γκολ, ενώ παράλληλα δυσκολεύεται να βρει σε αρκετές περιπτώσεις το δρόμο προς τα δίχτυα.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Έξετερ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Κέι στο 47’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκρέγκορι στο 59’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Πάτερσον στο 74’.

Σημαντική νίκη για τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στην αρχή της επανάληψης, πίεσε ασφυκτικά στη συνέχεια, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ με άνεση.

Τις όποιες ελπίδες για απευθείας άνοδο θέλει να εξαντλήσει, όμως για να το πετύχει θα πρέπει σήμερα να φύγει με το τρίποντο από την έδρα της μαχητικής, αλλά ντεφορμαρισμένης Σριούσμπερι. Μπορεί να μην είναι σε καλή κατάσταση η αντίπαλός της, παρ’ όλα αυτά δεν θα πρέπει να την υποτιμήσει σε καμία περίπτωση, διαφορετικά είναι βέβαιο πως θα το πληρώσει. Πολλά τα κενά που αφήνει στην άμυνά της το τελευταίο διάστημα, με αποτέλεσμα να δέχεται σχεδόν μόνιμα γκολ και αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να βελτιώσει, ειδικά αν δώσει το παρόν στα πλέι-οφ.