*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπάρνσλεϊ-Σριούσμπερι 3-0.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ντέρμπι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπιρντ στο 54’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πιέρ στο 87’.

Την ισοπαλία στο τέλος έσωσε η Σριούσμπερι. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ χωρίς να πιεστεί ιδιαίτερα, παρ’ όλα αυτά εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Έχει ανεβασμένη ψυχολογία ύστερα από το θετικό αποτέλεσμα που απέσπασε την προηγούμενη αγωνιστική και θέλει σήμερα να εκμεταλλευτεί την έδρα της προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες. Δεν είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, δεν πείθει στα περισσότερα παιχνίδια της, ενώ δείχνει να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται εύκολα γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι έχει βρει ρυθμό και σκοράρει μονίμως το τελευταίο διάστημα.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λέιτον Όριεντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σωτηρίου στο 10’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φίλιπς στο 88’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 90+5’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Μπάρνσλεϊ. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη πίεσε έντονα και κατάφερε στα τελευταία λεπτά να το ανατρέψει, παρ’ όλο που έμεινε με παίκτη λιγότερο.

Από τρίποντο που την διατηρεί εντός εξάδας προέρχεται έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια και μετράει τρεις νίκες στα τελευταία πέντε παιχνίδια της. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στοιχίσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς μέχρι στιγμής στη σεζόν, όμως παραμένει αήττητη στις πέντε πρόσφατες εξόδους της και σήμερα μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα των γηπεδούχων ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.