*9η αγωνιστική

*3/4 G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σπορτ Ρεσίφε έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Γκοϊάς στο μεγάλο παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής. Δέχθηκε νωρίς το πρώτο γκολ, από τον Γουέλιτον στο πέμπτο λεπτό, ενώ τα άλλα δύο ήρθαν από τους Μαρκάο (69’), Λουίζ Ενρίκε (90’). .

Η Σπορτ Ρεσίφε γνώρισε δεύτερη σερί “βαριά” ήττα, αυτή τη φορά στο πρωτάθλημα, με 3-0 εκτός έδρας από την Γκοϊάς.

Αυτή ήταν η τέταρτη της ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια, αν και σε αυτά κέρδισε και μία ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας για το κύπελλο!

Στο γήπεδό της έχασε τους δύο από τους τρεις πιο πρόσφατους αγώνες της, αν και η μία εξ αυτών ήρθε από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Αυτά τα αποτελέσματα πάντως την έχουν φέρει λίγο πίσω στο εθνικό πρωτάθλημα και δεν μπορεί να μπει στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, ακόμη και αν κερδίσει απόψε!

Σπορτ Ρεσίφε Στατιστικά

*13/18 G/G εντός έδρας

*10/18 over 2,5 εντός έδρας

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Παϊσαντού επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Αμέρικα Μινέιρο, με δύο γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά, από τους Βαλ Σοάρες (59’), Γκαρσία (67’).

Η Παϊσαντού κέρδισε και την Αμέρικα Μινέιρο με 2-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη, έχοντας τρεις στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν έχει γνωρίσει την ήττα. Αλλά αυτές οι τρεις είναι και οι μοναδικές της στους 12 τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει εφτά ισοπαλίες!

Δείχνει σε καλή αγωνιστική κατάσταση, βρίσκοντας σιγά – σιγά τον δρόμο της, ίσως και με καλύτερη ψυχολογία μετά την κατάκτηση ενός περιφερειακό κυπέλλου.

Η αλήθεια είναι ομως πώς είχε και δύσκολο πρόγραμμα, αφού έχει παίξει ήδη με τις ομάδες που είναι στις τέσσερις (!) πρώτες θέσεις ως τώρα και σήμερα παίζει με την τέταρτη!

Μάλιστα στο εθνικό πρωτάθλημα δεν έχει νίκη μακριά από την έδρα της στους τέσσερις αγώνες που έχει παίξει, με δύο σερί ισοπαλίες έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες.