*4η αγωνιστική

*2/3 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σπορτ Ρεσίφε κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Κοριτίμπα, με ένα τέρμα του Γκουστάβο Κοουτίνιο στο 21ο λεπτό.

Η Σπορτ Ρεσίφε ξεπέρασε άμεσα την μοναδική της ήττα στους 15 τελευταίους αγώνες, η οποία άλλωστε ήταν στο κύπελλο και από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, επιστρέφοντας στις νίκες.

Μάλιστα κέρδισε στην δύσκολη έδρα της Κοριτίμπα με 0-1, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο εθνικό πρωτάθλημα, κάτι που έχουν πετύχει μόνο αυτή και η Σάντος.

Γενικότερα αυτή ήταν η ένατη νίκη της στους 15 τελευταίους αγώνες, όπου έχει μόνο την ήττα από την Ατλέτικο Μινέιρο στο κύπελλο, έχοντας ξεκινήσει εντυπωσιακά το εθνικό πρωτάθλημα.

Σπορτ Ρεσίφε Στατιστικά

*8/14 G/G εντός έδρας

*6/8 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΟΥΣΚΕ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρούσκε έχασε 0-2 εντός έδρας από την Γκοϊάς, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται μόλις στο έκτο λεπτό με αυτογκόλ του Νογκουέιρα, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαρκάο στο 57’.

Η Μπρούσκε έχασε 0-2 εντός έδρας από την Γκοϊάς, και μετά το καλό ξεκίνημα στο εθνικό πρωτάθλημα, όπου κέρδισε το πρώτο της παιχνίδι, έχει γνωρίσει τρεις σερί ήττες στις επόμενες αγωνιστικές.

Μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και πέντε παιχνίδια, αλλά έχασε μόνο το πιο πρόσφατο, έπειτα από τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες.

Αλλά το χειρότερο είναι πώς κάθε παιχνίδι της αφήνει και σημαντικές πληγές όσον αφορά σε τραυματισμούς βασικών παικτών, χάνοντας τρεις σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι.