*Τον όμιλο συμπληρώνουν οι Νόρτζελαντ και Φενερμπαχτσέ.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λουντογκόρετς-Σπάρτακ Τρνάβα 4-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΣΠΑΡΤΑΚ ΤΡΝΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Σπορ Ποντμπρεζόβα με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπλαχούτ στο 16’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντουρίς στο 52’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπαϊνοβιτς στο 75’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα για τη Σπάρτακ Τρνάβα. Παρά το γεγονός ότι έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε στην επανάληψη να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το.

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος θέλει να δώσει, έχοντας σήμερα το πλεονέκτημα έδρας. Είναι σε καλή κατάσταση, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, ειδικά μπροστά στο κοινό της, όμως παραμένει τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να διατηρεί σπανίως ανέπαφη την εστία της. Ελάχιστες οι πιθανότητές της πλέον για πρόκριση, καθώς πέρα από το τρίποντο σήμερα, χρειάζεται και να ηττηθεί η Νόρτζελαντ στο άλλο ματς του ομίλου. Πολλές οι απουσίες της, δεν φαίνεται να την έχουν επηρεάσει ιδιαίτερα αυτή την περίοδο, όμως σίγουρα δυσκολεύουν τον Ρόμαν Σκουράβι να ανακατέψει την «τράπουλα».

Σπάρτακ Τρνάβα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σλάβια Σόφιας με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Ρούσο στο 30’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ρικ στο 43’. Το 1-2 πέτυχε ο Σοράκοβ στο 48’ και το 1-3 ο Ιβάνοβ στο 54’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βιδάλ στο 67’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ήττα για τη Λουντογκόρετς. Έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίωρο, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ, ενώ το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια ήταν να μειώσει.

Την ευκαιρία να βρεθεί στις πρώτες θέσεις του ομίλου έχει σήμερα, όμως θα πρέπει αρχικά να περάσει από την έδρα της Σπάρτακ Τρνάβα. Είναι σε καλή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο και σκοράρει με συνέπεια, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας. Αμυντικά δεν είναι σε καμία περίπτωση σταθερή, έχοντας δεχθεί 10 τέρματα σε τέσσερις αγωνιστικές, γι’ αυτό και πρέπει να προσέξει ιδιαίτερα σήμερα, ώστε να μην δώσει χώρους στους γηπεδούχους. Προέρχεται από τρεις διαδοχικές νίκες μακριά από το γήπεδό της, με 10 γκολ υπέρ και 0 κατά.