*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρόδεραμ-Σουόνσι 1-2.

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Στόουκ, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κάλεν στο 19’ και το 2-0 ο Γκράιμς με πέναλτι στο 53’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κι στο 73’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Σουόνσι. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να βρει δίχτυα με τεράστια ευκολία και στα δύο ημίχρονα. Η εστία της δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Τεράστια ευκαιρία να διπλασιάσει τις νίκες της έχει στο σημερινό ματς, καθώς υποδέχεται την ουραγό και μαθηματικά υποβιβασμένη Ρόδεραμ. Προέρχεται από σημαντικό νικηφόρο αποτέλεσμα και αν καταφέρει να αποσπάσει ακόμα ένα σήμερα, τότε θα εξασφαλίσει την παραμονή της, δίνοντας χωρίς άγχος του εναπομείναντες αγώνες της. Δυνατή εντός έδρας, συνηθίζει να επιβάλλει το ρυθμό της, σκοράροντας σχεδόν μόνιμα, όμως δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δέχθηκε γκολ και αυτό είναι κάτι που θα πρέπει να προσέξει, καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν κάτι να χάσουν και δεν θα αφήσουν ανεκμετάλλευτα τυχόν λάθη.

Σουόνσι Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΟΔΕΡΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Γουέστ Μπρομ, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ασάντε στο 23’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Σουίφτ με πέναλτι στο 45+1’.

Δεν έπεισε για ακόμα μία φορά, γνωρίζοντας μία ακόμα ήττα. Δεν εκμεταλλεύτηκε καμία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, καθώς βρήκε μπροστά της μια καλά οργανωμένη άμυνα. Εκείνη με τη σειρά της υπέκυψε εύκολα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στα τελευταία λεπτά άφησε πολλά κενά, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να βρουν ξανά δίχτυα.

Για το γόητρο παίζει σε όλες τις αγωνιστικές που απομένουν, θέλοντας να αποσπάσει όσο το δυνατόν θετικότερα αποτελέσματα. Παρ’ όλα αυτά δεν πείθει καθόλου με την εικόνα της, συνεχίζει να έχει πάρα πολλά θέματα στα μετόπισθεν, τα οποία της έχουν στερήσει πολλούς βαθμούς καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν. Μεσοεπιθετικά απέτυχε να βρει δίχτυα στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της, ενώ μάλιστα δεν έχει σκοράρει σε καμία από τις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.