*3η αγωνιστική (εξ αναβολής)

*NG & under 2,5 στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΥΝΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Τσιταντέλα. Οι γηπεδούχοι σκόραραν δύο φορές με Παντόλφι (24′) και Πιταρέλο (66′). Ισοφάρισε προσωρινά ο Καζιράγκι στο 56′.

Δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική στην έδρα της Τσιταντέλα επιστρέφοντας με άδειες βαλίτσες σπίτι της. Η Σουντιρόλ μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε με Καζιράγκι, προτού οι γηπεδούχοι εκμεταλλευτούν τα αμυντικά κενά της δέκα λεπτά αργότερα για το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν υπήρξε κάποια αξιοσημείωτη ευκαιρία μέχρι το τελικό τριπλό σφύριγμα. Τρίτη σερί ήττα για το συγκρότημα του Μπιζόλι, στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας πανηγύρισε μόλις μία νίκη επί της Σαμπντόρια (3-1) στις 28 Οκτωβρίου (μία ισοπαλία, δύο ήττες). Υπολογίζεται εκ νέου ο Λουνέτα απ’ τους “μπιανκορόσι”, εκτός αποστολής τέθηκε ο Βινετό.

ΣΟΥΝΤΙΡΟΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*GG & over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΜΠΡΕΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Πίζα. Ο Μόρεο έκανε το 1-0 μόλις στο 5′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μπιάρνασον (14′).

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε από την έδρα της Πίζα η Μπρέσια στο ντεμπούτο του Ρολάντο Μαράν στην τεχνική ηγεσία της. Παράλληλα έβαλε τέλος σε αρνητικό σερί πέντε ηττών που την ανάγκασαν να υποχωρήσει στη βαθμολογία.

Ισορροπημένη από πλευράς κατοχής κι ευκαιριών η αναμέτρηση: Είχε δοκάρι σε σουτ του Κιστάνα στο 27′, πέντε λεπτά πριν αυτό των γηπεδούχων με Τραμόνι. Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Την προηγούμενη σεζόν η Μπρέσια ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Σουντιρόλ στις 15 Ιανουαρίου. Ο προπονητής Μαράν υπολογίζει εκ νέου σε Τζάλοου και Μπιζόλι, όχι όμως στον τιμωρημένο Κιστάνα.