*44η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουίμπλεντον – Σουίντον 4-0

*3/4 over 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Μπάροου, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τους Κοκόλο (35’), Γκλάτζελ (45’), αν και η αντίπαλος της είχε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει.

Η Σουίντον κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Μπάροου, δεύτερη νίκη της στους έξι τελευταίους αγώνες που έχει και τέσσερις ήττες. Αλλά ήταν η πρώτη της νίκη εκτός μετά από εννιά προσπάθειες που δεν τα είχε καταφέρει, έχοντας γνωρίσει εφτά ήττες.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 19η θέση του, αλλά διατηρεί πλέον μία σημαντική απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ακόμη και να χάσει σήμερα, δύσκολα θα μπλέξει σε περιπέτειες.

Σουίντον Στατιστικά

*16/24 G/G εντός έδρας

*16/19 G/G και over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Σάλφορντ, με ένα γκολ του Σααμπάν στο 70ο λεπτό.

Η Γουίμπλεντον κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Σάλφορντ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τέσσερα παιχνίδια στα οποία είχε δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Αλλά μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει μόνο την Νοτς Κάουντι στους 10 τελευταίους αγώνες που έχει και έξι ήττες.

Βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.