19η αγωνιστική

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Ναγκόγια, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 33ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 60′ με τον Ονόσε.

Χωρίς νίκη παραμένει η Σονάν Μπελμάρε, στα τρία τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι φιλοξενήθηκε από τη Ναγκόγια, με την οποία έμειναν στο 1-1. Αν και ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή. Πιο πιεστική στην πορεία, ισοφάρισε με τη συμπλήρωση μιας ώρας, ενώ μπορούσε ακόμη και την ανατροπή.

Πρώτος βαθμός μετά τις δυο ήττες από Τζούμπιλο Ιβάτα (3-2 εκτός) και Γκάμπα Οσάκα (1-2 εντός), έφτασε τους 16 συνολικά και είναι στο +1 από την τελευταία τριάδα, που οδηγεί σε υποβιβασμό. Ηττήθηκε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (2-1-1).

Σονάν Μπελμάρε Στατιστικά

*Goal/Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Τζούμπιλο Ιβάτα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 21ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 84′ με τον Ανζάι.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό ματς πρωταθλήματος η Τόκιο, μετά και τη νίκη 0-1 επί της Τόσου. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πίτερ Κλαμόφσκι υποδέχθηκε τη Τζούμπιλο Ιβάτα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Μπήκε και κάπως νωθρά στο παιχνίδι και λίγο στα μέσα του ημιχρόνου βρέθηκε πίσω στο σκορ. Σταδιακά ανέβασε όμως την απόδοση της, δημιούργησε ευκαιρίες και στα τελευταία λεπτά έσωσε την παρτίδα.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 27 συνολικά και μοιράζεται την όγδοη θέση με τη Ναγκόγια, της οποίας και υπερτερεί ωστόσο, έχοντας καλύτερη διαφορά τερμάτων. Πήρε το διπλό στις 3/4 πιο πρόσφατες εξόδους της (3-0-1). Συμπλήρωσε κάρτες ο αμυντικός Ενρίκε Τρεβισάν.