6η αγωνιστική

*Αήττητη η Σονάν Μπελμάρε στα επτά τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Τόκιο Βέρντι, έχοντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Τσερέζο Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση μιας ώρας, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 82ο λεπτό.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Σονάν Μπελμάρε, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι φιλοξενήθηκε από την Τσερέζο Οσάκα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Μπορεί να ήταν ισορροπημένο το μεταξύ τους, ωστόσο η ίδια δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Δεύτερη φετινή ήττα, μετά και από εκείνη της πρεμιέρα κόντρα στην Καβασάκι (1-2 εντός), οπότε και παραμένει στους πέντε βαθμούς μέχρι τώρα. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα έχει να αντιμετωπίσει.

Σονάν Μπελμάρε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ ΒΕΡΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Κιότο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (22′, 26′), για να ισοφαρίσει στην πορεία με τα τέρματα του Σομένο (πεν. 80′, 90’+3).

Χωρίς νίκη παραμένει η Τόκιο Βέρντι, στα πέντε πρώτα παιχνίδια μετά και την επιστροφή της στην κατηγορία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χιρόσι Γιοφούκου υποδέχθηκε την Κιότο, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μέχρι την ανάπαυλα, έχοντας πολύ κακή παρουσία. Εμφανώς αλλαγμένη προς το καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο και δικαιώθηκε, φτάνοντας στην ισοφάριση στο φινάλε.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εντός 2-2 με τη Νιγκάτα, φτάνοντας παράλληλα τις τρεις για φέτος, έχοντας παράλληλα και δυο ήττες. Σκόραρε πάντως και στα πέντε ματς που έχει δώσει μέχρι τώρα.