12η αγωνιστική

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Κασίμα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 3-0 (50′, 62′, 66′), για να μειώσει με τον Φουκούντα στο 85ο λεπτό.

Μακριά από τις επιτυχίες παραμένει εδώ και εννέα αναμετρήσεις η Σονάν Μπελμάρε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι φιλοξενήθηκε από την Κασίμα, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-1. Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, προβλημάτισε με την επιστροφή από τα αποδυτήρια και πριν το καταλάβει δέχθηκε τρία τέρματα. Μείωσε προς το φινάλε, αλλά δεν ήταν ικανή για κάτι περισσότερο.

Αυτή ήταν και η πέμπτη της ήττα σε αυτό το αρνητικό σερί που “τρέχει”, οπότε και είναι ουραγός με επτά βαθμούς μέχρι τώρα. Απέσπασε μόλις ένα βαθμό στα πέντε φετινά εντός της, έχοντας ηττηθεί στα 4/5.

Σονάν Μπελμάρε Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Τόκιο Βέρντι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 20′, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τόσου, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Καβάι υποδέχθηκε την Τόκιο Βέρντι, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, προβλημάτισε σε επίθεση και άμυνα, οπότε και δίκαια δεν απέφυγε τα χειρότερα.

Έφτασε έτσι τις επτά ήττες μετά και τις έντεκα πρώτες στροφές, οπότε με οκτώ βαθμούς είναι στις τελευταίες θέσεις και πάνω μόνο από τη σημερινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε στις 4/5 φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε και μια ισοπαλία με την Κασίβα (1-1).