13η αγωνιστική

*Αήττητη η Σονάν Μπελμάρε σε τέσσερα συνολικά παιχνίδια με αντίπαλο τη Μασίντα Ζέλβια.

ΣΟΝΑΝ ΜΠΕΛΜΑΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Τόσου, για το πρωτάθλημα. Αν και βρέθηκε πίσω στο 13ο λεπτό, κατάφερε να κάνει την ανατροπή με τους Φουκούντα (25′) και Άμπε (46′).

Επιτέλους νίκη για τη Σονάν Μπελμάρε, μετά από εννέα παιχνίδια πρωταθλήματος, στα οποία και είχε τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σατόσι Γιαμαγκούτσι υποδέχθηκε την Τόσου, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Μπορεί να βρέθηκε πίσω από νωρίς, ωστόσο στην πορεία είχε το πάνω χέρι και αφού ισοφάρισε στα μέσα του ημιχρόνου, ολοκλήρωσε την ανατροπή με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Έκανε σωστή διαχείριση στην πορεία και κράτησε μέχρι τέλους.

Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη φετινή της νίκη, μετά από δώδεκα αγωνιστικές, οπότε και παραμένει χαμηλά στην κατάταξη, έχοντας συγκεντρώσει δέκα βαθμούς. Ηττήθηκε στα 3/5 εντός της, έχοντας ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία.

Σονάν Μπελμάρε Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΑΣΙΝΤΑ ΖΕΛΒΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-3 επί της Κιότο, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τους Ο Σε Χουν (22′), Να Σανγκ Χο (64′) και Ντιούκ (75′).

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Μασίντα Ζέλβια, μετά και από εκείνη επί της Κασίβα (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκο Κουρόντα φιλοξενήθηκε από την Κιότο, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-3. Ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στα μέσα ενός ισορροπημένου σε φάσεις πρώτου ημιχρόνου, με την επιστροφή από τα αποδυτήρια πάτησε γκάζι και έχοντας τον πλήρη έλεγχο σκόραρε ακόμη δυο φορές.

Έφτασε έτσι τις οκτώ νίκες στις δώδεκα πρώτες αγωνιστικές, οπότε και διατηρείται μόνη πρώτη, στην παρθενική της συμμετοχή στη μεγάλη κατηγορία. Πήρε το διπλό στις 5/6 φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε και μια ήττα 2-0 από τη Τζούμπιλο Ιβάτα.