*9η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Σίλκεμποργκ – Μπρόντμπι 1-2, Μπρόντμπι – Σίλκεμποργκ 4-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι οφ: Μπρόντμπι – Σίλκεμποργκ 1-1

ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Άαρχους, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Θόρνταρσον στο 47ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Σίλκεμποργκ, μετά από τις δυο διαδοχικές ήττες που υπέστη από Κοπεγχάγη (0-3 εντός) και Νόρντζελαντ (4-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κεντ Νίλσεν φιλοξενήθηκε από την Άαρχους, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Μπορεί να παρατάχθηκε με αμυντικούς προσανατολισμούς, ωστόσο ήταν εξαιρετική στις αντεπιθέσεις και σε μια εξ αυτών βρήκε το μοναδικό τέρμα, με την επιστροφή από τα αποδυτήρια.

Παρά την επικράτηση αυτή, διατηρείται στην έκτη και τελευταία θέση των πλέι οφ, χωρίς να έχει ιδιαίτερο κίνητρο, καθώς έχει εξασφαλίσει ήδη την έξοδο στην Ευρώπη, μετά και την κατάκτηση του κυπέλλου. Πήρε μια μόλις νίκη στα εννέα πιο πρόσφατα μπροστά στο κοινό της (1-3-5).

Σίλκεμποργκ Στατιστικά

*No Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Σουζούκι στο 27ο λεπτό.

Τη νίκη πανηγύρισε και πάλι η Μπρόντμπι, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ, η ομάδα του Γέσπερ Σόρενσεν υποδέχθηκε τη Νόρντζελαντ, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Είχε τον έλεγχο από πολύ νωρίς στο παιχνίδι και στα μέσα του ημιχρόνου ευτύχησε να πάρει και τα ηνία. Έκανε σωστή διαχείριση στην πορεία και απέφυγε τις δύσκολες στιγμές, για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.

Για την ώρα βρίσκεται στη δεύτερη θέση των πλέι οφ και στο -2 από την πρωτοπόρο Μίντιλαντ, δυο στροφές πριν το φινάλε της σεζόν. Ηττήθηκε μόλις μια φορά στις 13 τελευταίες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη επτά νίκες και πέντε ισοπαλίες, ενώ σκόραρε στις επτά πιο πρόσφατες εξ αυτών. Τη δεύτερη και τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του εκτίει ο αμυντικός Τσίμπε.