*Στον Α’ γύρο: Χράντετς Κραλόβε – Σίγκμα Όλομουτς 1-3

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-3-4).

ΣΙΓΚΜΑ ΟΛΟΜΟΥΤΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Σλόβαν Λίμπερετς εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 48′, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 80′.

Κακή εμφάνιση στην έδρα της Λίμπερετς και δίκαιη ήττα. Άχρωμη και άοσμη, δεν κατάφερε να δείξει πειστικό πρόσωπο στην επιστροφή της στην δράση. Την κράτησε ο κίπερ της στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη λύγισε και εκείνος.

Μόλις μία νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (1-1-3), δείχνει να μην μπορεί να αντέξει το βάρος της πρώτης πεντάδας και μοιραία βλέπει τις άλλες ομάδες να την πλησιάζουν σιγά σιγά. Συμπλήρωσε κάρτες ο Ποσπίσιλ, τραυματίες οι Ναβρατίλ και Κράμαρ, αμφίβολοι οι Νόβακ και Ρούσεκ.

Σίγκμα Όλομουτς Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

&

ΧΡΑΝΤΕΤΣ ΚΡΑΛΟΒΕ

Προηγούμενο ματς: Δεν κατάφερε να πάρει την νίκη στο εντός έδρας παιχνίδι πρωταθλήματος με αντίπαλο την Μποέμιανς και έμεινε στο 2-2. Προηγήθηκε στο 32′, έδειξε να «κλειδώνει» την νίκη της στο 74′, ωστόσο δέχτηκε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (80′, 83′) και συμβιβάστηκε με τον βαθμό.

Δεν άλλαξαν και πολλά ως προς την αστάθεια που παρουσιάζει τόσο κατά την διάρκεια των αγώνων, όσο και στα αποτελέσματά της μέσα στην σεζόν. Ανώτερη σε όλο το διάστημα απέναντι στην Μποέμιανς, δεν μπόρεσε όμως να κρατήσει το προβάδισμά της και παραχώρησε την ισοπαλία ουσιαστικά από του πουθενά.

Δεν κινδυνεύει άμεσα τούτη την στιγμή, ωστόσο θέλει να ανέβει και άλλο βαθμολογικά. Εξέτισε και επιστρέφει ο Κλίμα, αντίθετα είναι τιμωρημένος ο Τσμέλικ. Τραυματίας παραμένει ο Χαϊντενράιχ.