*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-4-3).

ΣΙΓΚΜΑ ΟΛΟΜΟΥΤΣ

Προηγούμενο ματς: Με εξαιρετική εικόνα για άλλη μια αγωνιστική, πέρασε από την έδρα της Χράντετς Κραλόβε με 1-3 την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 12′ και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 41′, ενώ στην επανάληψη πέτυχε την ανατροπή (76′) και έδωσε και διαστάσεις στην νίκη της στις καθυστερήσεις (90+5′).

Πραγματοποιεί άριστο ξεκίνημα η Σίγκμα Όλομουτς στην σεζόν, αφού μέχρι στιγμής έχει χάσει βαθμούς μόνο στις έδρες των Σπάρτα Πράγας και Βικτόρια Πλζεν. Οι παίκτες του Βάτσλαβ Τζίλεκ δείχνουν πως δούλεψαν εξαιρετικά στην προετοιμασία και είναι ικανοί να επαναφέρουν την Όλομουτς στον δρόμο της Ευρώπης, αν και ακόμα είναι ομολογουμένως πολύ νωρίς. Τραυματίες παραμένουν οι Στόπεν, Κριστάλ, Ρούσεκ και Ζίφτσακ.

Σίγκμα Όλομουτς Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*Σκοράρει πρώτη στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

ΣΕΣΚΕ ΜΠΟΥΝΤΕΓΙΟΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Παλικαρίσια νίκη με 2-1 επί της Γιάμπλονετς εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 6′, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει σχετικά άμεσα με πέναλτι (20′). Στην επανάληψη έμεινε από νωρίς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής (50′), ωστόσο βρήκε γκολ ανατροπής λίγα λεπτά μετά (56′) παρά το αριθμητικό μειονέκτημα.

Η Σέσκε δεν μπήκε στην σεζόν και η εκκίνησή της ήταν αποκαρδιωτική. Σύντομα απολύθηκε ο τεχνικός Μάρεκ Νικλ και στην θέση του η διοίκηση προσέλαβε ένα υπηρεσιακό δίδυμο, το οποίο σε τρία παιχνίδια έχει φέρει δύο νίκες, αμφότερες εντός έδρας. Ήταν η δεύτερη φορά φέτος στο παιχνίδι με την Γιάμπλονετς, όπου κατάφερε να αμυνθεί και να διαχειριστεί την πίεση του αντιπάλου. Παραμένει χαμηλά, το ταβάνι της δεν μοιάζει να είναι για κάτι πιο ψηλό φέτος. Τιμωρημένος ο Όντρασεκ, τραυματίες οι Ζάγιτς, Σλάντκι και Τσούντεκ.