* 27η αγωνιστική

* Στον 1ο γύρο (07/10): Πεντίκσπορ – Σίβασπορ 2-3

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΣΙΒΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Χατάισπορ. Ο Μανάι (18’) άνοιξε το σκορ για την Σίβασπορ, αλλά ο Μπουτζεμά (75’) ισοφάρισε για την Χατάισπορ.

Συνεχίζει να μην παίζει τίποτα, να παρουσιάζει μία θλιβερή δημιουργική εικόνα κι όμως τρέχει αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων (2-2-0) στην Super Lig κι έχει χτίσει μία καλή απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη.

Μία επίθεση μόνος του ο Μανάι, ο Αλβανός στράικερ χάρισε 7 βαθμούς με τα τρία του γκολ τον τελευταίο μήνα. Στην ουδέτερη Μερσίν σκόραρε με δυνατή εκτέλεση φάουλ, στη μοναδική υποψία ευκαιρίας της Σίβασπορ σε όλο το ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν έκανε ούτε σουτ η ομάδα του Ουϊγκούν και δικαίως ισοφαρίστηκε στο μονότερμα των τελευταίων λεπτών.

Στην Σεβάστεια έχει χτίσει αθόρυβο αήττητο σερί 7 αγώνων (3-4-0) και με μία ακόμη νίκη μπορεί να ησυχάσει όσον αφορά τη μάχη της παραμονής.

Εξέτισε τιμωρία ο νεοφερμένος Ακντάγκ (μέσος), αλλά οι τραυματίες Κβετ (μέσος), Κοϊτά (φορ/εξτρέμ) παραμένουν εκτός.

ΣΙΒΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 3/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΕΝΤΙΚΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-2) από την Τραμπζονσπόρ. Ο Τρεζεγκέ (75’) άνοιξε το σκορ και ο Ντεστάν (80’) το διαμόρφωσε.

Χάθηκε το μομέντουμ ανάκαμψης για τη νεοφώτιστη, την περασμένη Κυριακή γνώρισε δεύτερη κολλητή ήττα δίχως να σκοράρει, με το νεοφερμένο στράικερ Ναγίρ να εξελίσσεται σε βαρόμετρο, αφού εν τη απουσία του η επιθετική λειτουργία δεν είχε σημείο αναφοράς.

Ακίνδυνη σε όλο το πρώτο ημίχρονο, η Τραμπζονσπόρ το έκλεισε καλύτερα με δύο σημαντικές στιγμές σε καταστάσεις μεταβάσεων. Η Πεντίκσπορ έχασε μεγάλη ευκαιρία σε στατικό στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, αλλά σε ροή αγώνα τίποτα. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να βρίσκουν χώρους, προειδοποίησαν πριν βρουν το πρώτο γκολ σε κόρνερ και σε νέο transition “καθάρισαν” το ματς.

Ικανοποιημένος με την εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου δήλωσε ο κόουτς Βιέιρα, παραδέχθηκε το δίκαιο της ήττας ωστόσο και την ανωτερότητα των φιλοξενούμενων.

Επέστρεψαν μετά από καιρό (ως αλλαγές) οι Λουσάμπα (μέσος), Έζε (φορ), έκανε ντεμπούτο ως βασικός ο Εντιαγέ (μέσος).

Συμμετείχαν στις τελευταίες προπονήσεις οι μέχρι πρότινος τραυματίες Τσεκίτσι (μέσος), Γιαρντιμτσί (φορ), Ναγίρ (φορ) κι αναμένεται να είναι διαθέσιμοι. Εν αντιθέσει με τους Ρασούλ (στόπερ), Τασντεμίρ (αρ. μπακ) που παραμένουν εκτός.