*Μπαράζ ανόδου/παραμονής στην Α’ Τσεχίας. Διπλοί αγώνες, ακολουθεί ρεβάνς στην έδρα της Μας Ταμπόρσκο (2/6). Σε περίπτωση ισόπαλου συνολικού σκορ, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Καλές σχέσεις έχουν οι δύο ομάδες, ενδεικτικό πως σχεδόν κάθε χρόνο δίνουν τουλάχιστον ένα φιλικό παιχνίδι.

*6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Αήττητη παραμένει η Σέσκε απέναντι στην Ταμπόρσκο (5-6-0). Τελευταίο επίσημο μεταξύ τους παιχνίδι, χρονολογείται το 2019.

ΣΕΣΚΕ ΜΠΟΥΝΤΕΓΙΟΒΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-0 από την Καρβίνα εκτός έδρας την τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ. Το γκολ που έκρινε το ματς σημείωσε ο Μπουντίνσκι στο 30′.

Μπορεί να παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων στο «εξάποντο» απέναντι στην Καρβίνα, ωστόσο στάθηκε τυχερή καθώς η Ζλιν δεν κέρδισε και έτσι κατάφερε να μείνει στις θέσεις των μπαράζ. Δεν ήταν καλή η εικόνα της ειδικά στο πρώτο μέρος, δέχτηκε το γκολ και θα μπορούσε κάλλιστα να χάνει με μεγαλύτερη διαφορά. Κάπως πιο ισορροπημένα τα πράγματα στην επανάληψη, χωρίς όμως να απειλήσει με αξιώσεις. Ο τεχνικός Λερχ δήλωσε πως η ομάδα του είναι ξεκάθαρο φαβορί στα παιχνίδια με την Ταμπόρσκο και υπάρχει μεγάλη αισιοδοξία, πως παρά τις δυσκολίες η παραμονή θα επιτευχθεί. Τραυματίας παραμένουν οι Ντεγιάνοβιτς και Ζάγιτς.

Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε Στατιστικά

*13/15 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

ΜΑΣ ΤΑΜΠΟΡΣΚΟ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 0-2 την Σλάβια Χανάτσκα εκτός έδρας την τελευταία αγωνιστική της Β’ κατηγορίας. Άνοιξε το σκορ από νωρίς (16′), ενώ σφράγισε την νίκη στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+2′).

Έκανε το χρέος της και κατάφερε να κερδίσει την Σλάβια Χανάτσκα την τελευταία αγωνιστική, ενώ λόγω της παρουσίας της Όλομουτς Β στην δεύτερη θέση (δεν έχει δικαίωμα ανόδου), η εξασφάλιση των μπαράζ είχε σημειωθεί αρκετές αγωνιστικές πριν. Βγάζει αστάθεια στο τελευταίο κομμάτι της σεζόν (3-2-2) και παρά την συνολική μέτρια πορεία της στον δεύτερη γύρο, εξασφάλισε με άνεση την πρόκριση στα μπαράζ ανόδου. Ο κόουτς Ρόμαν τόνισε πως η ομάδα του αποτελεί αουτσάιντερ και είναι πάντα ιδιαίτερο να παίζεις εναντίον της Σέσκε.