*Πλέι οφ για το Λιγκ Καπ Ιαπωνίας. Διπλές αναμετρήσεις, οπότε και θα ακολουθήσει ρεβάνς στην έδρα της Μασίντα Ζέλβια (09/06). Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Στο πρωτάθλημα: Μασίντα Ζέλβια – Τσερέζο Οσάκα 2-1

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κιότο, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Λέο Σεαρά στο 33′, δεχόμενη την ισοφάριση στο 55ο λεπτό.

Αήττητη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Τσερέζο Οσάκα, έχοντας κατά σειρά από δυο νίκες και ισοπαλίες. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Άκιο Κογκίκου φιλοξενήθηκε από την Κιότο, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος.

Αποτέλεσμα που τη φέρνει στην όγδοη θέση και σε τριπλή ισοβαθμία με τις Ουράβα και Φουκουόκα. Δεν επικράτησε ωστόσο σε κανένα από τα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε τρεις ισοπαλίες και μια ήττα. Στον προηγούμενο γύρο του Λιγκ Καπ, απέκλεισε με 0-1 τη Ριουκίου.

Τσερέζο Οσάκα Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΑΣΙΝΤΑ ΖΕΛΒΙΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από τη Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 24′ και παρότι ισοφάρισε τρία λεπτά μετά με τον Φούτζιο, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (45′, αυτ. 52′).

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των επτά αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις για τη Μασίντα Ζέλβια, στο οποίο και είχε έξι νίκες και μια ισοπαλία. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Γκο Κουρόντα υποδέχθηκε τη Νιγκάτα, κόντρα στην οποία γνώρισε απρόσμενη ήττα με 1-3.

Παρά την απώλεια αυτή, παραμένει στην κορυφή, έχοντας πλέον και “συγκάτοικο” την Κασίμα. Πανηγύρισε το διπλό στις 7/9 φετινές εξόδους της, όπου είχε ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα. Στον προηγούμενο γύρο του Λιγκ Καπ, απέκλεισε με 2-0 την Κασίμα.