13η αγωνιστική

*Αήττητη η Τσερέζο Οσάκα στα εννέα πιο πρόσφατα εντός της με αντίπαλο τη Βίσσελ Κόμπε, με έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες σε όλες τις διοργανώσεις. Τελευταία της ήττα ήταν τον Αύγουστο το 2014 με 1-2, για το πρωτάθλημα.

*Under 2.5 τα 13/15 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Γκάμπα Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 28ο λεπτό.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Τσερέζο Οσάκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άκιο Κογκίκου φιλοξενήθηκε από τη Γκάμπα, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0 στο μεταξύ τους ντέρμπι. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, βρέθηκε πίσω στα μέσα του ημιχρόνου και δεν ήταν ικανή να απειλήσει στην πορεία. Τυχερή που το σκορ δεν ξέφυγε περισσότερο.

Πρώτη ήττα μετά τις δυο ισοπαλίες με Γιοκοχάμα Μαρίνος (1-1 εντός) και Σαπόρο (1-1 εντός), οπότε και υποχώρησε στην πέμπτη θέση, αναζητώντας άμεση αντίδραση. Αήττητη σε έξι εντός, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες.

Τσερέζο Οσάκα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Σασάκι (15′) και Μιγιασίρο (25′) και παρότι δέχθηκε τη μείωση στο 51′, τέσσερα λεπτά μετά το αυτογκόλ του Έντο έκανε το 3-1. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν και πάλι στο 76′.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Βίσσελ Κόμπε, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Ναγκόγια (0-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τακαγιούκι Γιοσίντα υποδέχθηκε τη Νιγκάτα, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 3-2. Αν και με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, δυσκολεύτηκε αρκετά για να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της.

Έφτασε έτσι τις τέσσερις νίκες στις πέντε τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, στις οποίες είχε και μια ήττα. Διατηρείται έτσι στις πρώτες θέσεις και στο κυνήγι της νεοφώτιστης Μασίντα Ζέλβια, από την οποία είναι στο -2. Αλώβητη σε έξι εξόδους, με 5/6 νίκες, δεχόμενη μόλις δυο τέρματα σε αυτές.