*5η αγωνιστική (εξ αναβολής)

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*NG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΕΡΒΕΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Λουκέρνης. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Κουτέσα (4′) και Ρουϊγιέ (58′), προτού διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Βίλιγκερ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ευτύχησε να προηγηθεί λίγο μετά το εναρκτήριο λάκτισμα στην έδρα της Λουκέρνης, εκμεταλλευόμενη το ολέθριο λάθος του Λόφγκρεν που, ουσιαστικά, έδωσε έτοιμο γκολ στον Κουτέσα. Η Σερβέτ δέχτηκε πίεση μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, προτού κάνει δύο τα τέρματά της στο 58′.

Μπορεί να μην κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν μέχρι το τελικό σφύριγμα, ωστόσο ξεκίνησε με το δεξί τη Σούπερ Λιγκ και πάει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στο αποψινό ντέρμπι. Επικράτησε για τελευταία φορά της Γιουνγκ Μπόις μπροστά στο κοινό της τον Απρίλιο 2023 (2-1), στις δύο σχετικές αναμετρήσεις που ακολούθησαν ηττήθηκε με το ίδιο σκορ (1-0).

ΣΕΡΒΕΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από τη Σιόν. Ο Γκανβουλά έκανε το 1-0 στο 16′, τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Τζόκιτς (39′) και Σουαρέφ (66′). Με δέκα αγωνίζονταν οι γηπεδούχοι από το 59′ (Χαντζάμ).

Στο καναβάτσο από τη νεοφερμένη Σιόν έπεσε η πρωταθλήτρια Γιουνγκ Μπόις με το ξεκίνημα της φετινής Σούπερ Λιγκ! Προβλημάτισε σημαντικά ανασταλτικά και παρά το γεγονός πως προηγήθηκε σχετικά νωρίς, είδε τα δεδομένα να ανατρέπονται στο 66′ από μία γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων.

Οι “κιτρινόμαυροι” έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να πάρουν εκ νέου προβάδισμα στο 56′ (δοκάρι) και 58′, προτού μείνουν με δέκα ποδοσφαιριστές δευτερόλεπτα αργότερα. Η Γιουνγκ Μπόις έχει απολογισμό 3-1-1 στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Σερβέτ (διαφορά γκολ 9-3). Τιμωρημένος ο Χαντζάμ, αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Νιασέ.