*4η αγωνιστική των πλέι οφ (προτελευταία).

*Σε προηγούμενους γύρους: Σερβέτ – Γιουνγκ Μπόις 0-1, Γιουνγκ Μπόις – Σερβέτ 1-1, Γιουνγκ Μπόις – Σερβέτ 0-1

*Under 2,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΕΡΒΕΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Ζυρίχη. Ο Ντουλίν άνοιξε το σκορ στο 13′ για τους φιλοξενούμενους, απάντησαν οι Μαρκεσάνο (54′) και Κρασνίκι (70′).

Σκόραρε στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε εντός στόχου λίγο πριν τη συμπλήρωση 15′ στην αναμέτρηση με τη Ζυρίχη, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τη Σερβέτ. Είδε τους γηπεδούχους να μειώνουν λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και να ανατρέπουν τα δεδομένα στο 70′ σε μία, κατά τα άλλα, μοιρασμένη αναμέτρηση.

Η εν λόγω ήττα έβαλε τέλος σε αήττητο σερί τεσσάρων αναμετρήσεων (3-1-0), στις δύο τελευταίες εντός έδρας προσπέρασε το εμπόδιο των Γκρασχόπερς (1-0) και Βίντερτουρ (2-1). Τιμωρημένος ο Κουτέσα, τραυματίας ο Κρίβελι, πέντε ποδοσφαιριστές τέθηκαν εκτός αποστολής.

ΣΕΡΒΕΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Ζανκτ Γκάλεν. Μόλις στο 3′ ο Μιλόσεβιτς άνοιξε το σκορ. Απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ελία (51′) και Ίτεν (71′, 90+4′).

Έναν βαθμό μακριά από την κατάκτηση του πρωταθλήματος βρίσκεται η Γιουνγκ Μπόις! Βέβαια, ακόμα κι αν γνωρίσει δύο ήττες και πανηγυρίσει ισάριθμες νίκες η Λουγκάνο, θα πρέπει να καλυφθεί και η τεράστια μεταξύ τους διαφορά γκολ (+38 έναντι +19). Πριν από τέσσερις μέρες επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών με ανατροπή, πετώντας νοκ άουτ τη Ζανκτ Γκάλεν στη Βέρνη.

Ήταν η τέταρτη νίκη σε πέντε αγωνιστικές για τους “κιτρινόμαυρους”, γνώρισαν μόλις μία ήττα σε οχτώ από τη Λουγκάνο (1-0 εντός) στις 11 του μηνός (πέντε νίκες, δύο ισοπαλίες). Κάρτες συμπλήρωσαν οι Μπλουμ και Χατζάμ, δεν υπολογίζονται από τον προπονητή τους στη σημερινή αναμέτρηση με τη Σερβέτ. Σταθερά εκτός οι τραυματίες Μπενίτο και Μοντέιρο.