* Goal/Goal τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (03/04): Σεούλ – Γκιμτσεόν 5-1

* Στο 2ο γύρο (28/05): Γκιμτσεόν – Σεούλ 0-0

ΣΕΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (5-1) από την Ποχάνγκ. Ο Χο-Τζάε (45+2’) άνοιξε το σκορ για την Ποχάνγκ, ο Αλιόνσο (66’) έκανε το 2-0. Ο Κανγκ (67’) μείωσε για την Σεούλ και οι Γέονγκ (78’, 90+2’) και Τεϊσέιρα (86’) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Οδυνηρό το μεσοβδόμαδο ταξίδι για τους πρωτευουσιάνους, ο αποκλεισμός της Τετάρτης από το Κύπελλο συνοδεύτηκε με ταπεινωτικό σκορ.

Τέσσερις ημέρες νωρίτερα ηττήθηκαν με δραματικό τρόπο και στην Ουλσάν (1-0) για να βρεθούν στο -13 από την κορυφή της λίγκας.

Ισορροπημένο σε κατοχή (53-47%) το παιχνίδι με την περσινή πρωταθλήτρια, λιγοστές οι επικίνδυνες καταστάσεις εκατέρωθεν στο πρώτο ημίχρονο.

Μετά την ανάπαυλα η Σεούλ είχε μερικές καλές τελικές εκτός περιοχής, στο 82’ έχασε την καλύτερη στιγμή του ημιχρόνου, αλλά στις καθυστερήσεις η Ουλσάν βρήκε την λύση με έξυπνη κάθετη πάσα απέναντι σε λάθος τοποθετημένη άμυνα.

ΣΕΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

* Goal/Goal τα 6/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα.

ΓΚΙΜΤΣΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Γεονμπούκ. Με πέναλτι του Λι (31’) προηγήθηκε η Γκιμτεσόν και στο 36’ αποβλήθηκε ο Παρκ της Γεονμπούκ. Οι Κιμ (69’), Χιέοκ (90+3’) και Μάενγκ (90+6’) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η νεοφερμένη της κατηγορίας και συνεχίζει την απίθανη πρωταθληματική της πορεία ανακτώντας στην κορυφή της λίγκας!

Καλύτερη από το ξεκίνημα του κυριακάτικου αγώνα η Γκιμτσεόν, απείλησε πριν κερδίσει το πέναλτι προβαδίσματος και δευτερόλεπτα αργότερα η Γεονμπούκ έμεινε με 10 παίκτες λόγω βιαιοπραγίας του αρχηγού της.

Δεν υπήρχε αντίδραση από την Γεονμπούκ στο δεύτερο μέρος με αριθμητικό μειονέκτημα, το γήπεδο κατηφόρισε και δικαίως η Γκιμτσεόν στο φινάλε έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της κυριαρχώντας απόλυτα. Με 71% κατοχή, 27 σουτ και 7 μεγάλες ευκαιρίες!