Στους προηγούμενους γύρους: Σεντ Πάτρικς – Φιν Χαρπς 1-2

Φιν Χαρπς – Σεντ Πάτρικς 3-1

ΣΕΝΤ ΠΑΤΡΙΚΣ

Σε σταθερά ανοδική πορεία βρίσκεται τον τελευταίο μήνα η Σεντ Πάτρικς, η οποία την περασμένη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Σλίγκο Ρόβερς εκτός έδρας. Μοιρασμένο παιχνίδι, από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες, το πρώτο άνηκε στην αντίπαλο, η οποία άνοιξε το σκορ στο 32’ (1-0). Ανέβασε στροφές στην επανάληψη η Σεντ Πάτρικς, έχασε καλές ευκαιρίες και έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 72’ της συνάντησης.

Επέκτεινε το αήττητο σερί της στις τέσσερις αγωνιστικές (3-1-0), μετρώντας μόλις μια ήττα στα τελευταία επτά παιχνίδια (3-3-1), αυτή από την Κορκ (1-0). Βρίσκεται στην όγδοη θέση με 27 πόντους, στο +2 απ’ τις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό και αναμένεται να δώσει μάχη μέχρι τέλους για την αποφυγή του… μοιραίου. Την περασμένη Κυριακή επικράτησε 2-0 της Πόρτμαρνοκ, περνώντας στον επόμενο γύρο του FA Cup. Εντός έδρας μετράει απολογισμό 4-2-6, τα πέντε απ’ τα έξι πιο πρόσφατα συνοδεύτηκαν από Goal/Goal.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη – πρόκριση 2-0 επί της Πόρτμαρνροκ στο FA Cup.

Στατιστικό: G/G οι πέντε απ’ τις έξι τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της Σεντ Πάτρικς. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Σεντ Πάτρικς – Φιν Χάρπς παίζει στον Stoiximan

ΦΙΝ ΧΑΡΠΣ

Από την άλλη πλευρά η Φιν Χαρπς γνώρισε την ήττα 3-1 από την άμεση ανταγωνίστρια, Γκάλγουεϊ εντός έδρας. Ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο μέρος, έμεινε πίσω στο 13’ (0-1), για να φθάσει στην ισοφάριση λίγο πριν το κλείσιμο του πρώτου μέρους (1-1 στο 45’+1’). Στην επανάληψη, αναγκάστηκε να συνεχίσει με δέκα παίκτες στο 51’, έπαιξε παθητικά στη συνέχεια με στόχο να κρατήσει τον βαθμό, λύγισε στο 76’ και όλα γι’ αυτήν έλαβαν τέλος στο 83’ της συνάντησης (1-3).

Επιστροφή στις ήττες για την Φιν Χαρπς μετά το «διπλό» επί της Μπρέι (2-3), τρέχει ρεκόρ 3-0-3 στις έξι πρόσφατες αναμετρήσεις της, παραμένοντας οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη (στο +2 απ’ τη δέκατη Γκαλγουεϊ). Εκτός έδρας μετράει απολογισμό τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες και έξι ήττες. Συνεχίσει το FA Cup μετά την επεισοδιακή πρόκρισή της στην παράταση με αντίπαλο την Μποέμιανς (3-3 κ.α, 4-3 στην παράταση). Τιμωρημένος ο ΜακΆλερ (Μέσος, 23, 2), εξαιρετικά αμφίβολοι δίνονται οι Μέιλι (Αμυντικός, 13, 1), Χάρκιν (Μέσος, 24, 0) και Μορισέι (Επιθετικός, 13, 4).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη – πρόκριση στα πέναλτι επί της Μποέμιανς για το FA Cup.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα απ’ τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της Φιν Χαρπς.