*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Στόουκ-Σέφιλντ Γουένσντεϊ 0-1.

Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νόριτς με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σάρτζεντ στο 11’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σάινζ στο 16. Το 1-2 πέτυχε ο Ιχιέκουε στο 78’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σμιθ στο 85’.

Πάλεψε η Σέφιλντ Γουένσντεϊ και κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας. Κακό πρώτο ημίχρονο, έμεινε από νωρίς αρκετά πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τόσο τις ευκαιρίες που δημιούργησε, όσο και την αδράνεια των φιλοξενούμενων, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της φετινής σεζόν για κείνη, καθώς φιλοξενεί τη Στόουκ που βρίσκεται στο +3. Δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα που να τη βολεύει εκτός από τη νίκη, καθώς με το τρίποντο θα ισοβαθμήσει με τη σημερινή της αντίπαλο, ρίχνοντας την πίεση στις υπόλοιπες ομάδες που δίνουν εξίσου μάχη για την παραμονή. Είναι μαχητική, προέρχεται από δύο σημαντικά αποτελέσματα και έχει ανεβασμένη ψυχολογία, ενώ είναι παράλληλα και συνεπής στο σκοράρισμα όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της.

Σέφιλντ Γουένσντεϊ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Σουόνσι, στα πλαίσια της 42ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κάλεν στο 19’ και το 2-0 ο Γκράιμς με πέναλτι στο 53’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κι στο 73’.

Άκρως αναποτελεσματική εμφάνιση και ήττα για τη Στόουκ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μην βρει δίχτυα. Η άμυνά της δέχθηκε έντονη πίεση από τους γηπεδούχους, στην οποία υπέκυψε με τεράστια ευκολία, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Τη μεγαλύτερη ευκαιρία για να σώσει τη χρονιά έχει σήμερα, αφού αντιμετωπίζει τη νεοφώτιστη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, που παλεύει εξίσου για παραμονή. Δεδομένο πως θα δεχθεί έντονη πίεση από την αρχή του ματς, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, ενώ παράλληλα μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τους κενούς χώρους που θα βρει, καθώς και τις στημένες φάσεις, ώστε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία. Αν αποσπάσει το τρίποντο θα διασφαλίσει ως ένα μεγάλο βαθμό την παρουσία της στη Τσάμπιονσιπ για την ερχόμενη σεζόν.