*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Σίτι-Σέφιλντ Γουένσντεϊ 1-0.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μίλγουολ, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ούγκμπο στο 31’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μουσάμπα στο 41’.

Τεράστια νίκη για τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ απέναντι στη Μίλγουολ. Πλήρως αποτελεσματική επιθετικά, εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες με τις οποίες απείλησε την αντίπαλη εστία, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη διατήρησε το υπέρ της σκορ, κρατώντας μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους.

Με ψυχολογία στα ύψη έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να διπλασιάσει τις νίκες της. Κομβικής σημασίας τρίποντο απέσπασε την περασμένη αγωνιστική και πλέον έχει πολλές πιθανότητες να βρεθεί εκτός της ζώνης του υποβιβασμού, ειδικά αν μπορέσει να ξεπεράσει σήμερα το εμπόδιο της Μπρίστολ Σίτι. Είναι υποχρεωμένη να εκμεταλλευτεί την έδρα της, καθώς οι αγωνιστικές ολοένα και λιγοστεύουν, το οποίο συμβαίνει και με τις ελπίδες της για παραμονή.

Σέφιλντ Γουένσντεϊ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της ΚΠΡ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Τσάιρ στο 41’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, δεν απείλησε όμως καθόλου την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε από το πρώτο ημίχρονο.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, περνώντας από την έδρα της Σέφιλντ Γουένσντεϊ. Δεν θα είναι σε καμία περίπτωση εύκολο το έργο της, καθώς οι γηπεδούχοι μάχονται για να παραμείνουν στην κατηγορία και αναμένεται να την πιέσουν έντονα, ψάχνοντας το γρήγορο γκολ που θα τους φέρει ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο τους. Πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς σπάνια δεν δέχεται γκολ τελευταία, με αποτέλεσμα να έχει στερηθεί σημαντικούς βαθμούς.