* Κεκλεισμένων των θυρών.

* 0-1 γκολ τα 5 από τα 6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια και στις δύο έδρες.

Σέφιλντ Γουένσντεϊ – Λούτον στην Bet365

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προσπάθησε είναι η αλήθεια, αλλά έπεσε σε μια ανώτερη αντίπαλο που βρισκόταν και σε καλή ημέρα. Έτσι φυσιολογικά γνώρισε την εντός έδρας ήττα 1-2 από την Μπρέντφορντ.  Οι Λονδρέζοι αιφνιδίασαν τη Γουένσντεϊ πετυχαίνοντας γκολ μόλις στο 7ο λεπτό, αλλά η ομάδα από το Σέφιλντ είχε την απάντηση και έφερε το ματς στα ίσα στο 25’. Μια στιγμή απροσεξίας όμως πέντε λεπτά αργότερα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη φιλοξενούμενη, το οποίο αυτή τη φορά έμεινε αναπάντητο.

Δυσκολεύεται στο σκοράρισμα η Γουένσντεϊ και αυτό είναι που την κρατά κυρίως ακόμα στο -4. Αμυντικά δείχνει ότι έχει κάποια θέματα κυρίως στην έδρα της που θέλει να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού και αφήνει πολλά κενά πίσω. Εκτός έδρας βολεύεται περισσότερο. Θα αγωνιστεί χωρίς τους τραυματίες αμυντικό Ντάνκλεϊ και μέσο Σο (1/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε 1-2 εντός έδρας από την Μπρέντφορντ με γκολ που δέχτηκε στο 7’ και στο 30’. Είχε προσωρινά ισοφαρίσει σε 1-1 στο 25’.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΪ Στατιστικά

* Προέρχεται από 9 under 2.5 στα 10 τελευταία παιχνίδια της (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

* No Goal οι 8 από τις 10 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΛΟΥΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Όπως στο Στόουκ έτσι και με τη Μίλγουολ αποφάσισε να μην συμμετάσχει στον αγώνα και να κρατήσει τον ρόλο του παρατηρητή. Αποτέλεσμα και πάλι ένα εύκολο 2-0 για μια ομάδα που δεν κατάφερε να πραγματοποιήσει πάνω από μια επικίνδυνη κατάσταση τα τελευταία 180 αγωνιστικά λεπτά. Για μια ομάδα που στην αγωνιστική πριν τη διακοπή είχε κερδίσει με 2-0 (τη Γουίκομ) και έδειχνε ότι είναι σε θέση να σταματήσει την κατηφόρα. Αλλά τελικά δεν κατάφερε τίποτα.

Δεν μπορούσε να μην παραδεχτεί την ανωτερότητα της Μίλγουολ και το δίκαιο της επικράτησής της ο προπονητής της Λούτον, Τζόουνς. Και παράλληλα να μην κρύψει την απογοήτευσή του για τις εμφανίσεις της ομάδας του μετά τη διακοπή. Δεν θα αγωνιστούν οι τραυματίες αμυντικοί Μπρι (2/0), Ποτς και Γκάλογουεϊ, ο μέσος Ο’ Κέιν και ο επιθετικός Κόρνικ (5/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε 2-0 εκτός έδρας από τη Μίλγουολ με τέρματα που δέχτηκε στο 45’ με αυτογκόλ και στο 79’.