*Μετρούν 4/4 μεταξύ τους G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΑΡΛΟΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Πόρτλαντ. Το 1-0 στο 54’ ο Πέτκοβιτς, το 2-0 έκανε ο Κοπέτι στις καθυστερήσεις.

Έβγαλε αντίδραση έπειτα από δύο σερί ήττες η Σάρλοτ, κέρδισε δίκαια εντός έδρας το Πόρτλαντ την περασμένη εβδομάδα. Καλύτερη στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, ειδικά στο δεύτερο μέρος, σκόραρε δύο φορές, είχε αποτελεσματικότητα, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Επιστροφή στις νίκες μετά απ’ τις διαδοχικές ήττες κόντρα σε Μινεσότα (0-3) και Νέα Υόρκη Σίτι (2-1), είχαν προηγηθεί το εντός έδρας 3-2 επί του Τορόντο, η εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ και η εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Σινσινάτι. Με ρεκόρ 3-1-4 στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 6η θέση της βαθμολογίας στην Ανατολή. Επιστρέφει ο Βάργκας (Επιθετικός, 10,2).

ΣΑΡΛΟΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 7/11 Under 2.5 σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Μετρά 3/5 ΝG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΑΣΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-1 επί του Μόντρεαλ. Στο 3-0 το σκορ μέχρι το 47’, μείωσε το Μόντρεαλ στο 64’, το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 82’.

Περίπατος το ματς της περασμένης εβδομάδας κόντρα στο Μόντρεαλ για το Νάσβιλ, που επικράτησε πολύ πιο άνετα απ’ ότι περίμενε. Ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικό στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 20’ και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση, το 3-0 στην έναρξη του δεύτερου μέρους τελείωσε οριστικά το ματς. Τυπική διαδικασία το υπόλοιπο του αγώνα, η επικράτηση του Νάσβιλ ήταν δίκαιη. Επιστροφή στις νίκες έπειτα από πέντε αγωνιστικές, ήταν μόλις η δεύτερη νίκη στα πρώτα 10 ματς για το MLS (2-5-3), με 11 πόντους είναι πολύ χαμηλά στην κατάταξη της Ανατολής.