* N/G & under 2,5 οι 7/8 τελευταίες αναμετρήσεις τους.

* Η Σαραγόσα δεν σκόραρε στα 3 τελευταία μεταξύ τους.

* Πρώτος γύρος: Έλτσε-Σαραγόσα 2-0 (12/11).

ΣΑΡΑΓΟΣΑ

Προηγούμενο ματς: Ήττα από τη Λεβάντε εκτός με 2-1. Δέχτηκε γκολ νωρίς από τον Μπρουγουέ (3’), ισοφάρισε γρήγορα με τον Τόνι Μόγια (19’), δέχτηκε το δεύτερο από τον Αδριάν ντε λα Φουέντε στο 86’.

Ήθελε το βαθμό στη Βαλένθια, τον κρατούσε στα χέρια της, αλλά της ξεγλίστρησε… Δίκαιο το αποτέλεσμα, δεν τον άξιζε, καθαρή ευκαιρία δεν είχε στο παιχνίδι, έπαιξε ίσως και υπερβολικά, με εξαίρεση ένα διάστημα στα μέσα της επανάληψης, το οποίο όμως δεν απέφερε τίποτα ουσιαστικό.

Ξανά σε αρκετά δύσκολη θέση, μόνο δύο νίκες η διαφορά της από την τελευταία τετράδα. Σαφώς και δεν κινδυνεύει άμεσα αλλά δεν είναι και ήσυχη κι αυτό για μια ομάδα που ξεκίνησε με στόχο την άνοδο είναι κάτι που ενοχλεί πολύ.

Δηλώσεις ελαφρώς άλλης εποχής από τον Βίκτορ Φερνάντεθ, “μόνο με ποδόσφαιρο δεν θα βγούμε από αυτήν την κατάσταση, πρέπει να αγωνιστούμε περισσότερο με καρδιά” ανέφερε. Δεν αντιμετωπίζει νέα προβλήματα.

Σαραγόσα Στατιστικά

* Στα 7 τελευταία μετράει 5 under 2,5, τρέχει όμως μίνι σερί με 2 G/G & over 2,5.

* Στα 9 τελευταία έχει πάρει μόνο 1 νίκη, εντός έδρας επί της Τενερίφης με 3-1.

ΕΛΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Ήττα από την Οβιέδο με 0-2 από τα γκολ των Κολομπάτο (14’) και Παουλίνο ντε λα Φουέντε (90’+3).

Τη χειρότερη χρονική περίοδο δείχνει να μπαίνει σε περίοδο ντεφορμαρίσματος, η ήττα από την Οβιέδο το μαρτυρά με τον πιο ξεκάθαρο τρόπο. Δεν έπαιξε το ποδόσφαιρο που ξέρει και μπορεί, η αντίπαλος την μπλόκαρε εξαιρετικά και δεν σημείωσε καν γκολ.

Έπεσε και από την πρώτη εξάδα εκεί που είχε φτάσει στη δεύτερη θέση και έδειχνε να αντέχει. Σαφώς και δεν χάθηκε τίποτα, η διαφορά της είναι ελάχιστη αλλά θα πρέπει να βάλει φρένο στην κατρακύλα που έχει πάρει, ώστε να μην απομακρυνθεί περισσότερο, από την πρώτη εξάδα.

“Αξίζαμε περισσότερα απ’ όσα έχουμε πάρει τον τελευταίο καιρό” δήλωσε ο κόουτς Μπεκατσέσε, εξέφρασε τον ενθουσιασμό του που θα βρεθεί αντίπαλος της Σαραγόσα σε ένα γήπεδο ιδιαίτερα ατμοσφαιρικό. Δεν προέκυψε κάποιο νέο πρόβλημα.