ΣΑΠΟΡΟ - ΟΥΡΑΒΑ ΡΕΝΤ ΝΤΑΙΑΜΟΝΤΣ Προγνωστικά

34η αγωνιστική (τελευταία)

*Αδιάφορη η Σαπόρο. Νίκη και παράλληλα απώλεια της Χιροσίμα θέλει η Ουράβα, για να πάρει την τρίτη θέση.

*Κριτήρια ισοβαθμίας: 1) Διαφορά τερμάτων, 2) Γκολ υπέρ, 3) Πόντοι στα μεταξύ τους, 4) Διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους, 5) Γκολ υπέρ στα μεταξύ τους

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ουράβα – Σαπόρο 4-1

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Τόκιο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 41ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Ασάνο (51′), Ογκασίβα (57′) και Ομόρι (90’+4).

Αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια για το πρωτάθλημα η Σαπόρο, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς φιλοξενήθηκε από την Τόκιο, της οποίας και επικράτησε με 1-3. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στην πορεία ανέβασε την απόδοση της και έκανε την ανατροπή.

Βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης και χωρίς βαθμολογικό κίνητρο σε αυτή την τελευταία αγωνιστική. Μια νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (1-1-4).

Σαπόρο Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΟΥΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Γουχάν, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Σολτς στο 37ο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 68′, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα στο 90′ με τον Καντέ.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη στο πρωτάθλημα η Ουράβα, μετά και το εντός 1-2 από τη Βίσσελ Κόμπε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ματσέι Σκόρζα υποδέχθηκε τη Φουκουόκα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-3. Προσπάθησε να δείξει ανταγωνιστική, ωστόσο “πλήρωσε” τόσο τις επιθετικές αδυναμίες της, όσο και την κακή αμυντική λειτουργία της.

Βρίσκεται έτσι στο -1 από την τρίτη θέση και τη Χιροσίμα, στη μάχη για την έξοδο στο ερχόμενο Τσάμπιονς Λιγκ. Οπότε και παίζει για ένα αποτέλεσμα σήμερα, περιμένοντας παράλληλα απώλεια της Χιροσίμα. Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 2-1 της Γουχάν, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ της Ασίας.